Politika
03 Ağustos 2020 ( 7780 görüntülenme )

'Yetmez ama Evet' demişti... 'Tam Yol Tornistan''

Bir zamanlar AKP’ye kayıtsız şartsız destek veren “Yetmez ama evetçiler”den keskin ‘u’ dönüşü geldi. Şair ve BirGün Gazetesi yazarı Haydar Ergülen, “Ben kendi adıma özür diliyorum; 2. Cumhuriyetçi, ‘yetmez ama evet’çi, liberal, özgürlükçü soldan pek çok insanın da özür dilemek istediğine inanıyorum” dedi.

‘ÖZÜR DİLİYORUM’
Haydar Ergülen, akil insanları, açılım toplantılarına katılanları ve bildirilere imza atanları özür dilemeye davet etti. Ergülen, BirGün gazetesindeki “Önemsiz günler ve haftalar-10” başlıklı yazısında, “Ben kendi adıma özür diliyorum; 2. Cumhuriyetçi, ‘yetmez ama evet’çi, liberal, özgürlükçü soldan pek çok insanın da özür dilemek istediğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘HERKES BİR ARAYA GELMELİ VE PARLAMENTER SİSTEME GERİ DÖNÜLMELİ’
‘Özür diliyoruz’ konulu bir bildiri yazılıp, pişman olanların bildiriyi imzalayabileceğine işaret eden Ergülen, "Sonrası mı? Sonra da yeniden demokrasi, çağdaşlık, cumhuriyet, laiklik, sosyal hukuk devleti isteyen, şeriat rejimine karşı olan, tam da hilafetin konuşulmaya başlandığı bugünlerde, dinin devlet işlerine karıştırılmasına karşı çıkan, parlamenter sisteme dönülmesini isteyen herkes, her siyasi hareket bunun için bir araya gelir, gelmelidir" dedi. Ergülen'in "Önemsiz günler ve haftalar-10 / Özür Haftası" başlıklı yazısı özetle şöyle:

‘BU İKTİDARI DESTEKLEYEN HERKESİN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİYOR’
"Akil insanlar, açılım toplantılarına katılanlar, bildirilere imza atanlar, ülkeyi AB’ye taşıyarak demokratikleştirecekler düşüncesiyle bu iktidarı destekleyenlerin, yazı yazanların, yani bu sürece bilerek ya da bilmeyerek katkı sağlayan herkesin özür dilemesi gerekiyor.”

‘HER ŞEY ORTADA, YANLIŞ YAPTIK, BEN ÖZÜR DİLİYORUM’
“Türkiye’nin 2023’e doğru nereye götürülmek istendiği artık iyice ortaya çıkmışken, Cumhuriyeti’n 100'üncü yılını, demokratik, laik sosyal hukuk devleti olarak kutlayabilmek için, bu değerleri savunan herkesin bir araya gelmesi gerekiyor. Bunun için bazılarının da özür dilemesi gerekiyorsa, dilemeliler. Ben kendi adıma özür diliyorum.”

‘’GELECEĞİMİZ İÇİN, ÜLKEMİZ, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN’
“ Belki de bir Özür Haftası yapıp, elbette ikili ilişkilerden, ailelerden, arkadaşlıklardan, komşulardan partilere, siyasal hareketlere, yani bireysel olandan toplumsal olana dek, bir özür kampanyası başlatmak gerek. Ülkemiz için, çocuklarımız, gençlerimiz, ağaçlarımız, çiçeklerimiz, fidanlarımız, toprağımız, göğümüz, suyumuz, birliğimiz, dirliğimiz, iyiliğimiz ve en çok da kadınların kadın gibi yaşayabilmesi için, özgürce dolaşabilmeleri, ikinci sınıf görülmemeleri, korkusuzca, mutlulukla, sevinçle, yaşamak güzel şey diyebilmeleri için! “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ