31 Mart yerel seçimleri öncesi son anket sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, İYİ Parti’nin Balıkesir ve Denizli’de büyükşehir belediyelerini kazanması beklenirken, AKP’nin Ankara’yı kaybetmesi olası görülüyor.

‘AKP DÖRT BÜYÜKŞEHİRİ KAYBEDEBİLİR’

Hükümete yakın ORC Araştırma Genel Müdürü Murat Pötseki son anket sonuçlarını açıkladı. Pösteki, İYİ Parti’nin Balıkesir ve Denizli’de seçimi kazanmaya yakın olduğunu belirterek, AKP’nin Ankara, Bursa, Denizli ve Balıkesir’i kaybedebileceğini söyledi.

“İYİ PARTİ, 2 BÜYÜKŞEHİRİ KAZANABİLİR”

İYİ Parti’nin yerel seçimde büyükşehir belediyesi kazanmasının yüksek ihtimalle gerçekleşeceğini vurgulayan Pösteki, “"İyi Parti ise iki büyükşehir kazanmaya yakın duruyor. Bunlar Denizli ve Balıkesir” ifadelerini kullandı. Pösteki ayrıca, 31 Mart Yerel Seçimlerinde AKP'nin 4, CHP'nin 1 ve MHP'nin de 1 büyükşehiri kaybedeceğini belirtti.

31 Mart Yerel Seçimlerinde AKP'nin 4, CHP'nin 1 ve MHP'nin de 1 büyükşehiri kaybedeceğini belirtti. MHP’li belediyeler ile ilgili konuşan Pösteki, seçimlerle ilgili şu ifadeleri kullandı;

‘MHP BİR BÜYÜKŞEHİRİ KAYBEDEBİLİR’

“MHP'li belediyeler ile ilgili ayrı bir şey açmak istiyorum, bütün belediyelerle ilgili değerlendirme yapmak istiyorum. MHP'nin elinde şu an da 4 il, 3 Büyükşehir var. Isparta, Karabük, Osmaniye, Bartın. Osmaniye'de ittifak yapıldı. Bartın'da yüzde 50'nin çok üzerinde mevcut belediye başkanı kazanıyor, 3. dönem olacak, partinin oyları yüzde 15 iken, geçen seçim de yüzde 47 ile kazandı. Karabük'te yine aynı şekilde” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ