Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ilginçbir iddia bulundu. Ağırel Yenikapı’da toplanan araçların her ikisinden birini kiralayan firmanın Nuri Albayrak'ın damadı Adem Altunsoy'un sahibi olduğu Platform Turizme ait’ olduğunu söyledi. Buna göre İBB 2011-2018 yılları arasında toplam 2 milyar 200 milyon TL araç kiralamış. Ağırel’in açıklaması şöyle;

“Çarşamba günü yazımı hazırlamak için bilgisayar karşısına geçtiğimde sosyal medyaya bazı görüntüler düştü. Seçim döneminde Ekrem İmamoğlu'nun araç kiralama işlemlerinde yapılan israfı "Tüm araçları Yenikapı meydanına toplayacağım" sözü gerçekleşiyordu.

‘PAYLAŞTIM HEMEN ARDINDAN SORUŞTURMA’

İBB adına kiralanan tüm araçlar Yenikapı meydanına geliyordu. Bu konu hakkında Mayıs ayı başında yazmış olduğum yazım aklıma geldi. Bir tebessüm etmedim değil. Sosyal medya hesabımdan şöyle bir paylaşımda bulundum:

‘HER İKİ ARAÇTAN BİRİ ALBAYRAK’IN DAMADINA AİT’


"Ekrem İmamoğlu söz verdiği gibi İBB'ye kiralanan araçları Yenikapı meydanında sergilemeye hazırlanıyor. Daha önce yazdım tekrar hatırlatmam lazım. Göreceğiniz her iki araçtan birini kiralayan firma Nuri Albayrak'ın damadı Adem Altunsoy'un sahibi olduğu Platform Turizme ait . İBB 2011-2018 yılları arasında toplam 2 milyar 200 milyon TL araç kiraladı. Sadece Platform Turizm ise 2011-2018 yılları arasında İBB'ye 1 milyar 350 milyon TL'lik araç kiralama işi yaptı."

Bu mesajı paylaştım, bir iki saat sonra Basın Suçları Bürosundan arandım. Şaka değil gülmeyin…Hakkımda soruşturma açılmış ve ifadeye çağırıyorlar. “

Kaynak:Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ