Reklamlar
Anasayfa » Haber
27 Aralık 2016 ( 12739 görüntülenme )

Yeni Yıla Girmeden ZAM GELDİ!

Ocak gelmeden zam geldi...

Tütün ürünleri ile alkollü içki açık veya perakende satış belgeleri için ödenecek bedeller, toptan satış belgeleri dışında, yüzde 3.8 artırıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tebliğine göre, en yüksek zam tütün ürünü, alkollü içki ve etil alkol/metanol toptan satış belgeleri bedellerine geldi. Buna göre, 2016 yılında 3 bin 850 lira olan belge bedelleri yüzde 30 artışla 5,000 liraya çıktı.

Tütün ürünü, alkollü içki perakende satış belgeleri için ödenen bedeller; il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 255 liradan 265 liraya, ilçe merkezlerinde 175 liradan 185 liraya, belde veya köy gibi diğer mahallerde 60 liradan 65 liraya yükseltildi.

Tebliğ çerçevesinde açık içki satış belgeleri için il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 1,045 liradan 1,085 liraya, ilçe merkezlerinde ve diğer mahallerde 405 liradan 420 liraya çıkarıldı.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barzani Öcalan’la görüştüğünü açıkladı! AKAR VE FİDAN'DAN İLGİNÇ SEYAHAT!.. Fuat Avni'den Bir Çarpıcı İddia Daha... Seçime Yaklaştıkça Erdoğan'da Bir Telaş! DARBE ATİLLA TAŞ'A SIÇRADI! Bülent Arınç'tan MHP'ye akıl dışı HDP benzetmesi 7 maddede Amerika neden ve nasıl savaşır Diyarbakır'da Şehrin Göbeğinde Çatışma!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şam'dan Türkiye'ye Ağır Suçlama!