Reklamlar
Anasayfa » Haber
27 Aralık 2016 ( 12748 görüntülenme )

Yeni Yıla Girmeden ZAM GELDİ!

Ocak gelmeden zam geldi...

Tütün ürünleri ile alkollü içki açık veya perakende satış belgeleri için ödenecek bedeller, toptan satış belgeleri dışında, yüzde 3.8 artırıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) tebliğine göre, en yüksek zam tütün ürünü, alkollü içki ve etil alkol/metanol toptan satış belgeleri bedellerine geldi. Buna göre, 2016 yılında 3 bin 850 lira olan belge bedelleri yüzde 30 artışla 5,000 liraya çıktı.

Tütün ürünü, alkollü içki perakende satış belgeleri için ödenen bedeller; il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 255 liradan 265 liraya, ilçe merkezlerinde 175 liradan 185 liraya, belde veya köy gibi diğer mahallerde 60 liradan 65 liraya yükseltildi.

Tebliğ çerçevesinde açık içki satış belgeleri için il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 1,045 liradan 1,085 liraya, ilçe merkezlerinde ve diğer mahallerde 405 liradan 420 liraya çıkarıldı.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'ndan Dikkat Çekici Uyarı! Şişli Belediyesi’nde Sarıgül terörü kameralarda Azeri Ressamın ATATÜRK Sevgisi 6 İlde FETÖ Operasyonu! Bakanlık FETÖ'den Arananlar Listesini Yayımladı! İşte O Liste... İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Yatarken Başucunuza Su Koyuyorsanız Bu Haber Sizin İçin! Gülen'e Trump ŞOKU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Almanya'dan Türkiye'ye İlginç PKK Uyarısı!