4419 görüntülenme 13 Kasım 2020
Son aylarda artışa geçen corona virüsü vakalarına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yoğun bakım görüntülerini paylaşarak vatandaşlara uyarıda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yoğun bakım videolarını paylaşan Koca, şu ifadeleri kullandı;

‘MASKE MESAFE TEMİZLİK’

“Bugün eski normallerimize mesafe koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur.”

FRANSA’DA TEDBİR-SONUÇ
Öte yanda Fransa Başbakanı Jean Castex günlük Kovid-19 vaka sayısının son bir haftada yüzde 16 düştüğünü ifade etti. Şu anda Fransa'da 54 bölgede 21.00-06.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor, bar ve restoranlar kapalı.

RESTORAN VE BARLAR KAPALI KALACAK
Başbakan Castex, sokağa çıkma yasağının sona ereceği 1 Aralık tarihinden sonra da izin belgesi uygulamasının devam edeceğini, restoran ve barların tekrar açılmayacağını ifade etti. Castex, yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının sona ereceği 1 Aralık tarihinden sonrada sokağa çıkmak için gerekli izin belgesi uygulamasının devam edeceğini açıkladı.

'YASAKLARI KALDIRMAK SORUMSUZLUK OLUR'
Başbakan Castex, bu süreçte sokağa çıkma yasağını kaldırmanın veya hafifletmenin sorumsuzluk olacağını belirterek, yasağın sonra ermesinin ardından restoran ve barların kapalı kalmaya devam edeceğini aktardı. Fransa'da koronavirüse bağlı hastaneye yatış sayısı konusunda 'nisan ayında yaşanan rekor sayının' aşıldığını ifade eden Castex, "Son günlerde her 30 saniyede bir hastaneye yatış ve her 3 dakikada bir yoğun bakıma yatış gerçekleşiyor" dedi.

FRANSA'DA 30 EKİM-1 ARALIK 2020 ARASI SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Cumhurbaşkanı Macron, ikinci Kovid-19 dalgasının ilkinden çok daha ölümcül olacağını söyleyerek, ulusa sesleniş konuşmasında 30 Ekim Cuma gününden itibaren ülke genelinde karantina uygulanacağını söyleyerek karantinanın 1 Aralık'a kadar uygulanacağını kaydetmişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ