Yerel seçimler kısa bir süre kala hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Aksoy, İYİ Parti ve CHP'nin ortak adayı Mansur Yavaş'ın seçimi epey bir farkla kazanacağını yazdı.

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir zaman kala büyükşehirleri hangi isimlerin kazanacağı da özel olarak merak edilmeye devam ediliyor. Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy ise, bugünkü köşesinde, "Tahminimi söyleyeyim…" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

‘GÖKÇEK DE OLSA KAYBEDER’

Faruk Aksoy, Ankara'da, Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş'ın büyük farkla seçimi kazanacağını belirtti. Aksoy, "Ankara’da, Mansur Yavaş seçimi alır. Epey bir farkla alır… Şayet Mansur Yavaş’ın rakibi Özhaseki değil de, Gökçek olsaydı yine alırdı" diye ifade etti.

Faruk Aksoy, "Kişiler önemli değil, ne Gökçek’i, ne çocuklarını tanımam, bilmem. Fakat şunu bilirim… AK Parti seçmeni, Ankara’da kaybedilecek seçimin faturasını 24 yıl Ankara’yı yöneten Melih Gökçek’e keser" diye belirtti. Aksoy, "Görevden alınan, ya da istifa ettirilen belediye başkanlarının şehirlerinden çıkacak sonuçlar çok önemli. Siyasetin sağ tarafını baştan aşağıya dizayn edecek kadar önemli" diye de ekledi. Faruk Aksoy'un yazısı şu şekilde:

‘MANSUR YAVAŞ AÇIK FARKLA SEÇİMİ ALIR’

"Ankara’da, Mansur Yavaş seçimi alır. Epey bir farkla alır…Şayet Mansur Yavaş’ın rakibi Özhaseki değil de, Gökçek olsaydı yine alırdı. Özal, 89 yerel seçimlerini niçin kaybettiyse, Gökçek de bu seçimlere aday gösterilseydi, benzeri bir durum yüzünden kaybederdi. Bizim memlekette Cumhuriyet devrimlerinin hepsi tartışılmıştır, konuşulmuştur, ağır şekilde eleştirilmiştir. Fakat…Halkın gönül rızası ile kabul ettiği, itiraz etmediği tek şey 'seçme ve seçilme' hakkı olmuştur. Millet en çok bunu sevmiştir…

‘HANİ NERDE ŞİMDİ O TARAFTAR, YOK’

“Bir şey sorayım…Melih Gökçek, belediye başkanıyken Osmanlıspor’un maçlarında en az 10, hatta 15 bin taraftar oluyordu. Nerde o taraftarlar, nereye gittiler? Neden yoklar?.. Yahu zaten yoklardı ki…Zaten hiç olmamışlardı ki… Belediyenin çalışanı, şusu, busu biniyorlardı otobüslere, sanal bir kalabalık oluşturuyorlardı. Gökçek’in kulüp başkanı olan oğlu da spor dünyasında kendine bir yer açıyordu, zemin oluşturuyordu. Kızmaya, bağırıp çağırmaya gerek yok, işin gerçeği buydu…”

‘ANAKARA’DA FATURA AKP’YE KESİLECEK’

“Şimdi başkanlık gitti, tribünler boşaldı. Sanal proje sporda da, siyasette de, hayatın içinde de tutmaz. Bugün paranla yazdırırsın, paranla konuşturursun, paranla taşırsın, yarın ilk fırsatta daha çok parası olanın yanına giderler, dönüp sana doğru…Neyse…Kişiler önemli değil, ne Gökçek’i, ne çocuklarını tanımam, bilmem. Fakat şunu bilirim…AK Parti seçmeni, Ankara’da kaybedilecek seçimin faturasını 24 yıl Ankara’yı yöneten Melih Gökçek’e keser”.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ