AKP iktidarına yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü köşesinde “Beyaz adam nasıl çıldırıyor yahut vur emrini Ogan mı verdi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazısında geçtiğimiz günlerde ABD'de meydana gelen saldırıları ele alan Kılıçarslan, saldırıların altında -saldırganın yayımladığı manifestoya dayanarak- “göçmen düşmanlığının” olduğunu yazdı.

HEDEF GÖSTERDİ

Saldırganın manifestosundan “göçmen sorununun siyasetle düzelmeyeceği” ifadelerinin yer aldığı bölümü aktaran Yeni Şafak yazarı, eski MHP Milletvekili Sinan Oğan ve İYİ Parti Milletvekilleri Ümit Özdağ ve Lütfi Türkkan’ı Türkiye’de bu tür saldırılara zemin hazırlamakla suçladı. 

VUR EMRİNİ ONLAR MI VERDİ

Yeni Şafak yazarı, “Peki ama hem El Paso’daki hem de Ohio’daki katillere ‘vur emrini’ gerçekten Sinan Ogan vermiş olabilir mi? Ya da Ümit Özdağ ya da Lütfi Türkkan” diyerek Özdağ, Türkkan ve Oğan’ı hedef gösterdi.

‘BÜYÜK İSRAİL’İ Mİ SURİYE’DE KURDURACAKSINIZ’


Sinan Oğan, Kılıçarslan’ın bu hedef göstermesine sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Oğan, “Bunlar (Yenişafak yazarı İsmail Kılıçarslan) iyice azıttı, hatta sapıttı! Suriye’yi boşaltıp, Suriyelileri Türkiye’de tutarak boşalan topraklarda PKK/YPG’ye devletçik oluşturmak, Suriye’de Büyük İsrail’i kurdurmak için yemin mi ettiniz” ifadelerini kullandı.

Oğan, bu tür hedef göstermelere karşı tepki gösterilmesi gerektiğini belirterek “Siz Türk milleti bu konuda sessiz kalırsanız, hiçbir şey yapmaz, hatta şuradan Twitter adresine girmeye üşenip tepkinizi ortaya koymazsanız bunlar iyice azıtacaklar. Yarın bu konudaki rahatsızlığını dile getireni hain ilan edecekler” diye belirtti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ