Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2503 görüntülenme )

Yeni Şafak'tan Dehşet İddia!

Akıllar durdu!
  Yeni Şafak: 150 bin asker Türkiye üzerinden Suriye'ye girecek

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, Suudi Arabistan'ın IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürütüldüğünü duyurdu.
Suudi ordusunun, Suriye'ye Türkiye üzerinden girmesi planlanıyor.
 Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak komuta merkezi oluşturulacağı da belirtildi.

Yandaş Yeni Şafak'ın haberine göre, Suriye'de rejim güçleri stratejik bölgelerde Rus hava desteğiyle ilerlerken Suudi Arabistan'ın IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürüttüğü iddia edildi.

4 ÜLKEDEN ASKER OLACAK

CNN Arabic kanalının ismini gizli tuttuğu Suudi yetkililere göre çoğunluğunu Suudilerin kişilerin oluşturduğu orduda Mısır, Ürdün ve Sudan askerleri bulunuyor.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN GİRECEKLER

Türkiye, Fas, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve BAE de gerekli eğitimleri verdikten sonra operasyona katılmak üzere S. Arabistan'a birlikler gönderecek. Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak bir komuta merkezi oluşturulacağı da ileri sürüldü.

3 ASYA ÜLKESİ DE YER ALACAK

Asya ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Brunei'nin de orduda yer alacakları ancak bu üçlü gücün, ayrı bir komutanlığa dahil olacağı bildirilirken ayrıntılarla ilgili henüz bilgi verilmediği de kaydedildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakkari'de Büyük Panik! Bahçeli'den Tehlikeli Provokasyon! Hüseyin Çelik'den Korkunç İtiraf: ERDOĞAN DA BİLİYORDU! HSYK'da Deprem! Şok İddia! Yaklaşık 50 Milyon Kişi! Mutluluk ve sağlık için yürüyün ! İstanbul’da şüpheli araç alarmı! Bakü-Tiflis-Kars-Erzurum Doğalgaz Hattı Kesildi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
RTÜK Ahmet Hakan İçin Kararını Verdi