Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2517 görüntülenme )

Yeni Şafak'tan Dehşet İddia!

Akıllar durdu!
  Yeni Şafak: 150 bin asker Türkiye üzerinden Suriye'ye girecek

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, Suudi Arabistan'ın IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürütüldüğünü duyurdu.
Suudi ordusunun, Suriye'ye Türkiye üzerinden girmesi planlanıyor.
 Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak komuta merkezi oluşturulacağı da belirtildi.

Yandaş Yeni Şafak'ın haberine göre, Suriye'de rejim güçleri stratejik bölgelerde Rus hava desteğiyle ilerlerken Suudi Arabistan'ın IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürüttüğü iddia edildi.

4 ÜLKEDEN ASKER OLACAK

CNN Arabic kanalının ismini gizli tuttuğu Suudi yetkililere göre çoğunluğunu Suudilerin kişilerin oluşturduğu orduda Mısır, Ürdün ve Sudan askerleri bulunuyor.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN GİRECEKLER

Türkiye, Fas, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve BAE de gerekli eğitimleri verdikten sonra operasyona katılmak üzere S. Arabistan'a birlikler gönderecek. Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak bir komuta merkezi oluşturulacağı da ileri sürüldü.

3 ASYA ÜLKESİ DE YER ALACAK

Asya ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Brunei'nin de orduda yer alacakları ancak bu üçlü gücün, ayrı bir komutanlığa dahil olacağı bildirilirken ayrıntılarla ilgili henüz bilgi verilmediği de kaydedildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ AÇIKLADI... DURUM AĞIR!.. FLAŞ!.. BİLİN BAKALIM ANKARA'YA KİM GELMİŞ... Flaş! HDP Sonunda Döküldü! Osmaniye'de Peş Peşe Patlamalar! Ümit Özdağ'dan Hükümete KRİTİK UYARI! Çek Lider Zeman'dan Küstah Türkiye Açıklaması Terörle Mücadelede 5 Renk, 5 Ödül Sistemi Rahmetliye 24 saat koruma!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Asker Başika’dan Çekilmeyecek