10950 görüntülenme03 Ağustos 2020
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 35 FETÖ “ablası” hakkında yakalama emri çıkardı. Haklarında yakalama kararı bulunan kadınlardan 22'sinin gözaltına alındığı, 13'ünün ise arandığı öğrenildi.

22 KİŞİ GÖZALTINDA
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan ve FETÖ yapılanmasında “abla” olarak tabir edilen kişi ve eşleri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis ekipleri, haklarında yakalama kararı bulunan 35 kişiyi yakalamak için başta İstanbul Bahçelievler, Sakarya ve Kocaeli olmak üzere birçok ilde eş zamanlı operasyon düzenliyor. Operasyon kapsamında 22 kadının gözaltına alındığı öğrenilirken, 13 kadının aranmasına devam edildiği kaydedildi.

DÖRT YIL SONRA FETÖ'NÜN ABİLERİ ABLALARI ARANIYOR
Haber işte böyle. 15 Temmuz’dan bu yana dört yıl geçti, fetö’nün kurucu şebekesi olan Abi ve Ablalar daha şimdi aranmaya başlandı. Hele ki FETÖ cemaatini kuranlar imamlar hala piyasada yok. Örgütün arşivleri de yok. Oysaki 2003 yılında Manisa Spil Dağında Gülen cemaatinin yaz okulunda yapılan aramada cemaatin yurt içi ve yurt dışı arşivleri ele geçirilmiş ve Manisa adliyesine teslim edilmiştir."

ÖRGÜTÜN ARŞİVLERİ ARINÇ DOSYASINDA
" Bu yapıyla bağlantılı olarak Bülent Arınç’ın annesine ait bir evin de bulunduğu tespit edilmiş, ancak adliyeden arama izni verilmeyince, evde arama yapılamamıştır. Bu kayıtlar üzerinden yapılacak bugün yapılacak bir inceleme, bu cemaatin içindne çıkan F Tipi ve Kripto Hücreleri açığa çıkabilecektir."

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ