Genel
19 Temmuz 2019 ( 1988 görüntülenme )

AKP'ye Uyarı: ''BU GİDİŞ TERS TEPER'

 Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay, AKP'nin yerel seçim sonrası tutumunu eleştirerek, "Meral Akşener'in FETÖ ile irtibatlandırılması hangi sonuçu verdiyse, yeni parti için benzer söylemleri kullanmak da aynı sonucu doğuracaktır" dedi.BÖYLE GİDERSENİZ BU İŞ OLMAZ

Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay bugünkü yazısında, AKP'nin yerel seçim sonrasında kendi içerisinde yaşanan duruma karşı tutumunu eleştirdi. 31 Mart'tan 23 Haziran'a ortaya çıkan tablonun AKP tarafından kapsamlı şekilde değerlendirilmediğini belirten Alpay, “Kendimizi yeterince ve doğru bir biçimde halka anlatamadık” perspektifine eşlik eden “bu seçimin de galibi yine biziz” tarzı süngüyü dik tutarak teşkilat ve tabana moral verme stratejisini sürdürmekte ısrar edilirse ne muhasebeye ne de yeniden yapılanıp daha güçlü bir model ortaya koyabilme fırsatı yakalanabilir. İnsan ve toplum kadar siyasi teşkilat ve devletlerin de kendi gerçekleriyle yüzleşmesi çok zordur elbette. Ancak bu zorluğu aşmadan diğerlerini aşmak üzere yola çıkılamıyor." dedi. Alpay, yeni parti girişiminin FETÖ ile irtibatlandırılmasına tepki göstererek şöyle dedi:

'BU GİDİŞ TERS TEPER'

 "Peki, süreci Fetö’yle, Fetö’nün siyasi ayağıyla irtibatlandırarak yönetmek nasıl bir sonuç verir? Hiç felsefe yapmadan, sosyolojik analizlerle lafı dolaştırmadan söyleyelim isterseniz. Mansur Yavaş’ı “sahte senet” meselesi, Ekrem İmamoğlu’nu “uluslararası proje” söylemi, Meral Akşener’i “Fetö’nün siyasi ayağı” olarak niteleyen siyasal propaganda hangi sonuçları doğurduysa yeni parti girişimleri için devreye sokulan benzer mekanizmalar da aynı sonucu verecektir kesinlikle."diyerek AKP'nin gidişatını eleştirdi. 


kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ