Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2412 görüntülenme )

YDG-H çözülüyor; PKK'dan kaçıp askere sığındılar

Terör örgütünden kopuşlar devam ediyor. Silopi'de örgüte katılan YDG-H'liler, silahlarıyla birlikte kolluk kuvvetlerine teslim oldu.
 Kaçmaları halinde ölümle tehdit edildikleri iddia edilen 3 YDG-H'lı silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu.

Silopi'de boş bir arazide Jandarma birliklerine teslim olan ve henüz 18 yaşlarında oldukları tahmin edilen gençler, PKK'nın kendilerini zorla çatışmaya soktuğunu ve kaçmaya kalktıkları zaman da infaz edilmekle tehdit edildiklerini savundu.

Üst aramaları yapılan ve silahlarına el konulan YDG-H mensupları daha sonra ifadeleri alınmaz üzere karakola götürüldü.

Operasyonlarda şu ana kadar öldürülen terörist sayısı 3 bini aştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Suriye'deki son gelişmelerin PKK'nın ülkemize yönelik iştahını da kabarttığını görüyoruz. Güvenlik güçlerimiz son derece başarılı operasyonlar yapıyor. Yurt içi ve yurt dışında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bini aştı. Terörü tamamen yok edene kadar, bölgeye refah getirene kadar milli güvenliğimiz için tehdit olmaktan çıkana kadar devam edecektir" ifadelerini kullandı.


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın Kızı Sümeyye Nişanlandı! ABD'DEN TÜRKİYE'YE ÇOK AĞIR KINAMA!.. RUHANİ TRUMP'U HEDEF ALDI VE UYARDI... BAŞBAKAN KÖŞEYİ NASIL DÖNDÜ Van'da Askerlere Mayınlı Tuzak ! Barzani'den Çözüm Süreci Açıklaması! Özdağ'dan SERT TEPKİ! Hedefleri İnsansız Hava Araçlarıyla Vurmuş!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! Rum Tarafından AKIL ALMAZ İstek!