BBP’nin merhum Lideri Muhsin Yazıcığlu’nun yol ve dava arkadaşı, “Alperenlerin ağabeyi” olarak bilinen Hakkı Öznur’dan Halk TV’de dikkat çeken bir çağrı geldi.

Öznur çağrısında “Başbuğ Türkeş’in ve şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisine bağlı,hak, hukuk, adalet çizgisinde yürüyen, her zaman demokrasiden yana olan milletin adamları; Ülkücüler, yerel seçimlerde vicdanlarının, misyonlarının tarihsel duruşlarının gereğini yapacaklardır. İstanbul’da Binali’ye, Ankara’da Özhaseki’ye, İzmir’de Soyer’e oy vermeyeceklerdir” dedi. Hakkı Öznur’un açıklaması özetle şöyle:

‘YAZICIOĞLU AYRIŞTIRMA VE KUTUPLAŞTIRMA ASLA YAPMADI’

“Muhsin Başkan gerilim siyasetine kaos siyasetine karşıydı. Bir konuşmasında ‘Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Bu seçim de gidecek ama siz akraba olarak, komşu olarak kalacaksınız’ demiştir. Milletin adamı Muhsin Başkan, gönül dilini, barış dilini, demokrasi dilini kullanıyordu. Ötekileştirici, kutuplaştırıcı, cepheleştirici asla değildi”.

‘ERDOĞAN VE AKP ZİHNİYETİ NEFRET DİLİ KULLANIYOR’

“Erdoğan ve AKP zihniyeti ise, gerilim ve kaos siyaseti izliyor. Savaş dilini nefret dilini kullanıyor. Seçmenin iradesine iktidar da muhalefette saygı göstermelidir. Türkiye bir an evvel normalleşmelidir. Sağ duyu hakim olmalıdır. Ülkenin barışa ve huzura ihtiyacı var.”

‘BİNALİ YILDIRIM’A ASLA OY VERMEYECEĞİZ’

“Muhsin Başkan ve dava arkadaşlarımız şehit düştüğünde Erzincan’da seçim çalışmalarına devam eden, bir gün bile ilgili Bakan olmasına rağmen Keş Dağları’na gelmeyen, üstüne üstlük DDK raporunda suikast emareleri ortaya konmasına rağmen meseleye 10 yıldır ‘kaza’ olarak bakan Binali Yıldırım’a oy vermek şehitlerimize ihanettir”.

‘YILDIRIM’A, ÖZHASEKİ’YE VE SOYER’E OY YOK’

Öznur çağrısında “Başbuğ Türkeş’in ve şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisine bağlı, hak, hukuk, adalet çizgisinde yürüyen, her zaman demokrasiden yana olan milletin adamları; Ülkücüler, yerel seçimlerde vicdanlarının, misyonlarının tarihsel duruşlarının gereğini yapacaklardır. İstanbul’da Binali’ye, Ankara’da Özhaseki’ye, İzmir’de Soyer’e oy vermeyeceklerdir” dedi.

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ