Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Elmadağ ilçesi Hasanoğlan beldesinde çimento fabrikasını ziyaret etti, bölgedeki sanayici ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Yavaş, ardından Elmadağ’da seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptı. İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu da Yavaş’a eşlik etti.

‘SOKAKLARI CADDE YAPTILAR, ASFALT PARASI ALALIM DİYE, YAZIKTIR'

Yavaş, daha önce televizyonda yaptığı bir konuşmayı hatırlatarak, “Geçen televizyonda söyledim; Ankara Belediyesi maşallah sinekten yağ çıkarıyor. Bir şekilde vatandaşın parasını cebinden almak için elinden geleni yapıyor. Küçük sokakları bile cadde yaptılar ki asfalt katılım payı alayım diye. Tapularınıza bakın, birçoğunuzun haberi bile yok, tapularınızda asfalt katılım payı hacizi göreceksiniz. Allah nasip ederse ilk meclis toplantısında tüm bu hacizleri kaldırıp, o paraların hepsini sileceğiz” dedi.

‘YETER Kİ KÖYLÜ ÜRETKEN OLSUN’

“Ankara’nın civarındaki insanların zengin olmasını istiyoruz” diye konuşmasına devam eden Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak bütün bitkileri sizlerden alacağız. Sözleşmeli üretim yaptıracağız, fideyi vereceğiz, satın alma garantisiyle yaptıracağız. Köylerde hayatı teşvik edeceğiz, neredeyse yok parasına su parası alacağız. Her köye güneş enerjisi yapacağız. Yeter ki cebinden 5 kuruş çıkmasın, üretken olsun” dedi.

‘EN BÜYÜK HAYALİM HAFİF RAYLI SİSTEMİ GETİRMEK’

2009 yılı projelerini hatırlatan Yavaş, “En büyük hayallerimden birisi; Ankara’daki banliyö treninin hafif raylı sistem haline getirilip, bir ucunu Yenikent’e, bir ucunu Elmadağ’a getirilmesini istemiştim. Bunu Ulaştırma Bakanlığı yaptı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. İlk yapacağımız işlerden bir tanesi; hem buranın ulaşımını rahatlatmak hem de sanayicinin imkanlarının artması ve ileride kurulacak üniversiteler için cazip hale gelmesi için hafif raylı sistemi buraya getirmek olacaktır” diye konuştu.
Aday olduktan sonra ASKİ’nin bilançosunu incelediklerini belirten Yavaş, “Sadece 2018 yılında 1 milyar TL para kazanmış. Nerelere harcadınız parayı?" diye konuştu.

‘NERELERE HARCADINIZ BU PARALARI?’

Aday olduktan sonra ASKİ’nin bilançosunu incelediklerini belirten Yavaş, “Sadece 2018 yılında 1 milyar TL para kazanmış. Madem 1 milyar TL para kazandınız, Elmadağ’ın suyu neden böyle? Nerelere harcadınız parayı? Büyükşehirin fantezi projelerine, büyük projelerine, çılgın projelerine, Ankapark’a, banka faizlerine gitmiş” ifadelerini kullandı.

‘VATANDAŞIN PARASI ÖLÜ YATIRIMA GİTTİ’

Yavaş, Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar vatandaşı müşteri gibi gördüğünü söyleyerek, “Ankapark’ı yapmış, oraya 4- 5 milyon ödenmiş, ölü yatırım olarak orada kalmış. Kapısı 60 trilyona ihale edilmiş. Bırakın kapıyı 60 trilyona ihale etmeyi, o kapının parasına Elmadağ’a bir tesis yapsaydı, burada yüzlerce kişi iş sahibi olur, para kazanırdı. Yanlış uygulamalar var, buna itiraz ediyoruz. Ölü yatırımlar, çılgın projeler istemiyoruz” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ