Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Haziran 2017 ( 3981 görüntülenme )

Yatarken Başucunuza Su Koyuyorsanız Bu Haber Sizin İçin!

Gece uyumadan önce bir bardak su alıp yatağınızın başına koyuyor musunuz?

Cevabınız evetse size bir haberimiz var!

Bu yaptığınız sağlık açısından hiç de iyi bir fikir değil.


“Başucu suyu” denilen suyu gün içinde içtiğinizde tadının farklı olduğunu hemen anlarsınız. Fakat gece uyku haliyle tadındaki değişiklikleri anlamıyoruz.

Ağzı açık bir şekilde bekleyen su hava ile direkt temasta bulunur ortamda yoğun olarak bulunan karbondioksitin emilmesini sağlar. Bu emilim sonunda su kimyasal bir tepkimeye girerek karbonik asit oluşturur. Gece yarısı kalkıp içilen tadı bozulan bu sıvıdır ve insan sağlığı için çok tehlikelidir.Başucunuza koyduğunuz suyunuzu ağzı açık şekilde bırakmak bu yüzden çok zararlıdır. 


Kimyasal maddelerin ve tozların vücuda girmesinin engellenmesi için gece suyunun cam ve ağzı kapalı şişelerde saklanması tavsiye edilmektedir.Yukarıdaki gibi cam ya da sağlıklı metalden oluşan mataraları gece yatarken başucunuza koyabilirsiniz. Bu şişeler şahsi kullanıma uygun olduğundan başkasının kullanmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Kaynak: ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. İLK DÖRT AYDA İNANILMAZ REKOR!.. PKK Bir KÜRT SORUNU mu yoksa BİR ERMENİ SORUNU mu? Ankara'da Dev FETÖ Operasyonu! Cizre'de Durum Gergin! İçişleri Bakanlığı Az Önce Açıkladı! Diyarbakır'da Durum Ağır: 1 ŞEHİT! Erdoğan, Abdullah Cömert’in annesine dava açtı ŞOK!.. ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU HAKKINDA AKILALMAZ İDDİA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rusya Başbakanı Medvedev'den ABD'ye Rest!