Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Haziran 2017 ( 4003 görüntülenme )

Yatarken Başucunuza Su Koyuyorsanız Bu Haber Sizin İçin!

Gece uyumadan önce bir bardak su alıp yatağınızın başına koyuyor musunuz?

Cevabınız evetse size bir haberimiz var!

Bu yaptığınız sağlık açısından hiç de iyi bir fikir değil.


“Başucu suyu” denilen suyu gün içinde içtiğinizde tadının farklı olduğunu hemen anlarsınız. Fakat gece uyku haliyle tadındaki değişiklikleri anlamıyoruz.

Ağzı açık bir şekilde bekleyen su hava ile direkt temasta bulunur ortamda yoğun olarak bulunan karbondioksitin emilmesini sağlar. Bu emilim sonunda su kimyasal bir tepkimeye girerek karbonik asit oluşturur. Gece yarısı kalkıp içilen tadı bozulan bu sıvıdır ve insan sağlığı için çok tehlikelidir.Başucunuza koyduğunuz suyunuzu ağzı açık şekilde bırakmak bu yüzden çok zararlıdır. 


Kimyasal maddelerin ve tozların vücuda girmesinin engellenmesi için gece suyunun cam ve ağzı kapalı şişelerde saklanması tavsiye edilmektedir.Yukarıdaki gibi cam ya da sağlıklı metalden oluşan mataraları gece yatarken başucunuza koyabilirsiniz. Bu şişeler şahsi kullanıma uygun olduğundan başkasının kullanmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Kaynak: ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Demirtaş : Muhatabımız Erdoğan Değildir Karaciğerinizin Rahatsız Olduğunu Bildiren 15 İşaret! Akşener'den YENİ PARTİ AÇIKLAMASI! Bahçeli: Lütfen Şartlarımızı Kabul Edin ! AKP'den Akıl Almaz Kurnazlık Pilota Karşı Albay Takası DİKKAT!.. YARGIDA BÜYÜK TEHLİKE!.. Ak Parti'den Tüsiad ve Cemaat İddiası

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ! DARBE ABD SAVCISI BHARARA'YA SIÇRADI