3041 görüntülenme24 Temmuz 2018
Kadıköy'de tek başına yaşayan 75 yaşındaki Saadet U., "Adnan Oktar sizi kedicik yapmış, üzerinde silah ve paralar görünüyor" diyen dolandırıcılara 31 bin lirasını verdi.

Daha önce 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla vatandaşların parasını alanlar, bu kez 'kedicik' numarasıyla 75 yaşındaki kadını dolandırdı. Saadet U.'yu arayan dolandırıcılar, "Adnan Hoca sizi kedicik yapmış, operasyonda adınız geçiyor. Üzerinizde silah ve paralar gözüküyor" ifadesini kullandı.

YAŞLI KADININ HAC PARASIYMIŞ

Kendisini arayan kişilerden şüphelenen yaşlı kadın Saadet U., "Bak oğlum ben bu parayı gıdım gıdım biriktirdim. Hacca gideceğim, dolandırıcı mısınız? Sizi 155'e şikayet edeceğim" diyerek karşı çıktı. 

Ancak dolandırıcılar "Tamam sizi 155'e aktarıyoruz" diyerek şebekenin diğer elemanına telefonu verdi. Kendisini polis olarak tanıtan bu kişi, paraları adresini verdikleri parka getirmelerini istedi ve bir de parola verdi.

'VATAN, BAYRAK' PAROLASIYLA PARALARI ALMIŞLAR

Kendisini arayanların polis olduğuna inanan Saadet U. bankada bulunan parasını çekip çantasına koyarak buluşma yerine gitti. Saadet U.'yu dolandıran 2 kişi yanına yaklaşarak "Vatan" dedi. Saadet U. da "Bayrak" diyerek içerisinde 31 bin lira olan poşeti dolandırıcılara verdi. Polis, zanlıları arıyor.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ