Genel
18 Mart 2019 ( 6338 görüntülenme )

Muratoğlu: 'SEÇİM SONRASI FATURA GELİYOR'

Murat Muratoğlu, bugünkü "Bazen kavurma, bazen pastırma!" başlıklı yazısında, "Ne demişler? Bazen kavurma, bazen pastırma… Bir lira ucuza hıyar almak için kuyruğa girersin paraya sıkışınca!" dedi. Muratoğlu'nun ekonomi yazısı şöyle:


'BOŞ VAKİTTE YUMURTA KIRAN'

"Televizyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çanak sorular bitmişti. Ortamı yumuşatmak adına; “Günlük hayatınızda kendinize vakit ayırabiliyor musunuz, iki yumurta kırabiliyor musunuz”sorusu geldi. Ne diyecek? “Boş zamanlarımda yumurta kırarım” mı? Şahsen, kendine vakit ayırmak için yumurta kırana hiç rastlamadım! Ne acayip bir hayatı varmış soruyu soranın!"

'BAZEN KAVURMA BAZEN PASTIRMA'

"Hele “Kendiniz mi yapıyorsunuz” demez mi? Maşallah ne kadar da sempatikti! Cumhurbaşkanı mı? Aşçı mı? Kriz dedik ama o kadar da düşmedik! Erdoğan; “Ucuzu söylüyorsun sen, iki yumurta kırmak ne demek. Her zaman yapıyoruz. Evdeki arkadaşlar hazırlığı yapıyorlar. Üç yumurta gerekir. Bazen kavurma, bazen pastırma…” ifadeleriyle karşılık verdi."

'MİLLET KAVURMAYI PASTIRMAYI RÜYASINDA GÖRÜYOR'

"Burada esas sorun, geniş kitlelerin ucuzunu bile söyleyememesi… Kavurmayı ve pastırmayı ancak rüyasında görmesi… Büyükçe bir ekmekle bazen peynir bazen zeytinoluyor halkın kahvaltı tercihi…"

'SEÇİMDEN SONRA FATURAYI ÖDETECEKLER'

"Peki, faizleri fiktif olarak düşük tuttun, piyasayı paraya boğdun… Ne olur? Cari açık 60 milyar doları zorlar. Parayı bulan dövize koşar. Enflasyon yüzde 30'a çıkar. Faizler enflasyonu da aşar. Henüz batmayan borçlu şirketler de batar. Kuraldır. Hem faizi hem dövizi aynı anda baskı altında tutamazsın. Bir süre denersin sonrasında bedelini fazlasıyla ödersin. Şimdi, seçim öncesi o “bir süre” denemesindeler. Seçim sonrası faturayı ödetecekler."

'BAŞKANLIK SİSTEMİNDE UÇACAKTIK, ŞİMDİ SÜRÜNÜYORUZ'

“Nisan itibarıyla yapısal reformlarla süreci güçlendireceğiz” dedi. Mart ayının neyi var sanki? Hafta sonu bir geçsin, bu pazartesi diyete başlıyorum gibi…Başkanlık sistemi ile uçuyorduk, kaçıyorduk. Aradan neredeyse bir yıl geçti kendimizi sürünüyor bulduk!"

'VATANDAŞ UCUZA HIYAR ALMAK İÇİN KUYRUĞA GİRİYOR'

"Yapısal reform mu istiyorsun? Öncesinde gerçek adaleti ve şeffaflığı vitrine koyarsın. Hukukun üstünlüğünü sağlarsın. Başka türlü de ekonomiyi toparlayamazsın. Tek çözümü bu! Yoksa bu aşkın da sonu, ne yazık ki hicran, gözyaşı dolu! Ne demişler? Bazen kavurma, bazen pastırma… Bir lira ucuza hıyar almak için kuyruğa girersin paraya sıkışınca! "

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ