3405 görüntülenme21 Temmuz 2018
KRT'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan, hükümete yakınlığıyla bilinen Akit yazarı Vehbi Kara skandal açıklamalarda bulundu. 

"ATATÜRKÇÜLÜK ANAYASADAN ÇIKARILMALI"

Akit gazetesi yazarı Vehbi Kara, devletin ideolojisinin olmaması gerektiğini savunarak, Atatürkçülüğün anayasadan çıkarılmasını ve ilk üç maddede ise değişiklik yapılması gerektiğini söyledi. Kara, "Atatürkçülük bir ideoloji. CHP'nin 6 oku, Atatürk ideolojisini sembolleştiren bir şey" ifadelerini kullandı.

"DEVLETÇİLİK VE LAİKLİĞE KARŞIYIM!"

Devletçilik ve laikliğe karşı olduğu söyleyen Kara, "Devletçilik bu ülkeyi batırmıştır, Türkiye'nin gerçek bir kalkınma yapamamasının sebebi devletçiliktir" dedi. Kara'nın tepki çeken açıklamalarından ilgili kısım şu şekilde:

"FAŞİZM..."

"Zaten faşizmden birçok şey hala devam ediyor. Ne demek değiştirilemez. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Kur’an’da Allah’ın emridir. Allah’ın emrini kul değiştiremez. Bunu anlarız. Ama bir kul yapmış anayasayı. Altına bir de madde koymuş. Bu da bizim 12 Eylül darbecilerinin icadıdır. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez. 

Yani gülünç duruma düşüren, milletlerin hürriyetler, özgürlükler, insan hakları konusunda yaptığı o mücadelede bizi mahcup duruma düşüren maddeler bunlar. Atatürk ilke ve inkılapları değiştirilemez. Bunu anayasadan çıkartmak lazım. Devletin bir ideolojisi olmaz. Atatürkçülük bir ideoloji."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ