MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Karar gazetesi yazarlarını hedef göstermesinin ardından bugün de Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Taha Akyol'u hedef aldı.

SEMİH YALÇIN’IN HEDEFİNDE ŞİMDİ TAHA AKYOL VAR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Akyol'un "Elimde sadece kalemim var" ifadelerini kullandığı yazısını 'Huzur düşmanlığı' olarak görerek hedef gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yalçın şunları söyledi:

‘KAOS VE FESADIN TELLALI’
"Toplumda huzur ve sükûn olmadığından, hukuksuzluktan şikâyet edenlere bir bakın. Hepsi huzurun düşmanı, kaosun ve fesadın tellalı… Taha Akyol ve benzerleri örneğinde olduğu gibi… Şedit üsluptan ve şiddet eylemlerinden şikâyet edenlere bakın; alayı eline, beline, diline sahip olamayıp her fırsatta ölçüsüz ve ayarsız kelam eden hadsizler…”

‘HİÇBİRİNDE TAŞA SÜRECEK AKIL YOK’

“Demokrasi ve hukukun çiğnendiğinden dem vuranlara bakın, hepsi millî iradenin muhalefete mahkûm ettiği irili ufaklı politikacı ve partiler… Alkışçıları, meddahları ve destekçileri de bozacıya şahitlik eden şıracı bazı gazeteciler… MHP muarızları akıllı geçinir ama hiçbirinde taşa sürecek akıl yok. Çünkü tahammülsüzlük ve haset, hem gözlerine hem de gönüllerine kara bir perde indirmiş.”

‘FETÖ ARTIKLARI’

“MHP düşmanlarının başını; kendini hâlâ muhtelif toplumsal katmanlara gizlemeye çabalayan FETÖ artıkları, Pensilvanya meczubunun dervişleri ve bunların siyasi taklitleri çekiyor. FETÖ mukallitleri ve artıkları, "Dur!"u bilmiyor, hâlden anlamıyor. Bilindik kirli tezgâhlar, malum çirkin taktikler partimizi yıpratmak için kullanılıyor."

ÜLKÜ OCAKLARI 'PUSULA ŞAŞTI'
Öte yanda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a karşı gerçekleştirilen silahlı ve sopalı saldırıya ilişkin soruşturmayı yürüten savcıyı hedef aldı.

‘BOĞULACAĞIN SU DA KULAÇ ATMA’
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı, ''Alparslan Tufan neyi amaçlamaktadır? Savcı Tufan’a bizim öncelikli tavsiyemiz hukuka riayet etmesi, devamında da elaleme erkeklik göstereceğim diye boğulacağı su da kulaç atmamasıdır. Serok Ahmet ve avenelerinin Ülkücüler üzerinden popülerlik çalışmasına müsade edilmeyecektir'' diye yazdı.

TAHA AKYOL ‘ELİMDE SADECE KALEM VAR’ DEMİŞTİ
MHP lideri Bahçeli'nin tehdit diliyle Karar gazetesi yazarlarını hedef göstermesinin ardından Taha Akyol bugünkü yazısında "Milliyetçiliği ‘haddeden geçmemiş’ şiddet içgüdülerinin seviyesine düşürmekten herkes sakınmalıdır; düşünceye de ülkeye de zarardır. Bana ve yazar arkadaşlarıma hakaret edenlere, hedef gösterenlere benim söyleyeceğim budur. Allah’ıma hamd olsun, eli sopalı adamlarım yok, hiç de özenmedim. Elimde kalemim var sadece; kitaplarımı, belgesellerimi, yazılarımı yazdığım kalem." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ