CHP'li Muharrem İnce, Cumhur İttifakı'nın 'beka seçimi' söylemlerini eleştirerek, " Sayın Bahçeli meydanlarda Millet İttifakı’na ‘illet ittifakı’ diyor, ‘beş harfliler’ diyor. Hatırlatayım; Recep de beş harfli. Sayın Bahçeli’ye soruyorum; Recep kaç harfli?” diye konuştu.

Muharrem İnce, CHP’nin Bilecik seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Tevfikbey Caddesi üzerinde toplanan partililere seslenen İnce, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 31 Mart yerel seçimleri için kullandıkları ‘beka seçimi’ söylemlerini eleştirerek, şöyle dedi:

“MADEM KALAN 750, BEKA SORUNU YOK DEMEK’

“Hiç kimse şu ana kadar yerel seçimler için beka seçimidir demezken bunu ilk kez Erdoğan ve Bahçeli söyledi. Bu ülkeye bir yatırım yapacak olanlar bu ülkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Beka sorunu vardır’ demesinin üzerine yatırım yapar mı? Üç oy fazla alabilmek için ‘Beka problemi var’ diyorlar. Bu memlekette ‘Beka problemi var’ demek, bu ülkeye kötülük yapmaktır. İçişleri Bakanı ‘Ülkede 750 terörist kaldı’ dedi. Biz bu ülkede 750 teröristin üstesinden geliriz. O zaman bir beka sorunu yok.

‘SAYIN BAHÇELİ, RECEP KAÇ HARFLİ’

“Beka demek; Bahçeli, Erdoğan koltuk aşkı demektir. Sayın Bahçeli meydanlarda Millet İttifakı’na ‘illet ittifakı’ diyor, ‘beş harfliler’ diyor. Hatırlatayım; Recep de beş harfli. Sayın Bahçeli’ye soruyorum; Recep kaç harfli?”

BAHÇELİ ‘GERÇEK BEŞ HARFLİLER’ DEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün Kırıkkale mitingi sonrası gazetecilere yaptığı değerlendirme yine çok konuşulacak. MHP lideri Devlet Bahçeli, Kırıkkale mitinginin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Millet ittifakını nitelerken, parti liderlerinin isimlerinin '5 harfli' olduğuna dikkat çeken Bahçeli, Türkiye için asıl sorunun bu olduğunu söyledi.

Bahçeli "Biz Türkiye'de beka sorunu diyoruz ama gerçek sorun belli oldu; Kemal, Meral, Temel... Hepsi beş harften oluşan bir ittifakın kapsamı içerisinde bulunan anlamlı isimler olarak dikkat çekiyor." dedi.

BAHÇELİ: CUMHUR İTTİFAKI: X+Y= Z

Ancak Bahçeli'nin bu tip açıklamaları ilk değil. Bahçeli daha öncede şu ifadeleri kullanmıştı: "AK Parti'nin 24 Haziran'da aldığı oy X, MHP'nin aldığı oy da Y. Buradan hareketle X+Y= Z. Yani Cumhur İttifakı, yani yüzde 52. Buradan devam edecek olursak; X+Y=Z formülü Zillet İttifakını yenecektir. Yani; biz Cumhur İttifakı olarak 31 Mart seçimlerinde en az yüzde 52 ve üstü alarak Zillet İttifakı'nın oyununu bozacağız." Diye konuşmuştu. Şimdi Muharrem İnce Bahçeli’ye soruyor: RECEP KAÇ HARFLİ’! diyerek…

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ