Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2434 görüntülenme )

YA TÜRKİYE CAYARSA DEDİLER... Ve Bakınız Ne Yaptılar...

Bize gönderin, nasıl olsa AKP alır...

MACARİSTAN: YA TÜRKİYE CAYARSA...

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin güneyinde Sırbistan üzerinden yeni bir mülteci akınını önlemek için sınıra ikinci bir sıra tel örgü çekeceklerini söyledi.

Orban, birinci tel örgünün yanına çekilecek olan ikinci sıra engelin, eğer Türkiye mülteci politikasını değiştirirse Macaristan’ın savunmasını güçlendirmek için yapılacağını belirtti.

Reuters’ın aktardığı habere göre, radyoda yaptığı konuşmada böyle bir durumda yüz binlerce mültecinin Macaristan sınırına dayanacağını savunan en Orban, “Geçen yıl inşa edilen savunma hattının yanına daha sağlam bir savunma sistemi yapılması için teknik planlama sürüyor” dedi.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında varılan mülteci geri kabul anlaşmasının bozulması olasılığına karşı hazırlanmaları gerektiğini söyleyen Orban, “Eğer iyilikle olmazsa mültecileri zorla durdurmamız gerekebilir ve bunu yaparız” dedi.

Macaristan’ın Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına döşediği jiletli tel örgü tipi engeller bu ülkeye giren mülteci sayısını büyük ölçüde azaltmıştı.(sözcü)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli Bugünlerde Çok Hüzünlü: AĞIT YAKTI! Putin'den Çok Garip Davet! ABD'den Rusya'ya Karşı Önlem! Gözler Yeni Kabinede! Son gelişmelerden en çok onlar memnun!.. Başbakan Yıldırım'a Sordular, AKP de FETÖCÜ Var mı? İşte O Çok Konuşulacak Cevap! Sinan Oğan Bahçeli'yi O Fotoğrafla Vurdu Polise roketatarlı saldırı!...1'i ağır 4 yaralı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şu İşe Bakın! İran Yine Yapacağını Yaptı!