Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2472 görüntülenme )

YA TÜRKİYE CAYARSA DEDİLER... Ve Bakınız Ne Yaptılar...

Bize gönderin, nasıl olsa AKP alır...

MACARİSTAN: YA TÜRKİYE CAYARSA...

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin güneyinde Sırbistan üzerinden yeni bir mülteci akınını önlemek için sınıra ikinci bir sıra tel örgü çekeceklerini söyledi.

Orban, birinci tel örgünün yanına çekilecek olan ikinci sıra engelin, eğer Türkiye mülteci politikasını değiştirirse Macaristan’ın savunmasını güçlendirmek için yapılacağını belirtti.

Reuters’ın aktardığı habere göre, radyoda yaptığı konuşmada böyle bir durumda yüz binlerce mültecinin Macaristan sınırına dayanacağını savunan en Orban, “Geçen yıl inşa edilen savunma hattının yanına daha sağlam bir savunma sistemi yapılması için teknik planlama sürüyor” dedi.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında varılan mülteci geri kabul anlaşmasının bozulması olasılığına karşı hazırlanmaları gerektiğini söyleyen Orban, “Eğer iyilikle olmazsa mültecileri zorla durdurmamız gerekebilir ve bunu yaparız” dedi.

Macaristan’ın Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına döşediği jiletli tel örgü tipi engeller bu ülkeye giren mülteci sayısını büyük ölçüde azaltmıştı.(sözcü)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'ya Özel Üretim Silah Desteği TÜRKİYE’DE ADLİ KOLLUK KURULMALIDIR Lavrov – Çavuşoğlu görüşmesi Başladı Muharrem İnce’den ÇOK ÖNEMLİ CHP AÇIKLAMASI! Kritik Toplantı Öncesi Flaş İddia Erdoğan'ın MİT Tırlarıyla Ciddi Ciddi Başı Dertte Başika'ya Saldırı! BİR ASKERİMİZ ŞEHİT 1 ASKERİMİZ YARALI! IŞİD'in Propagandacıları Hakkında Karar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! ASKERİMİZLE ALAY ETTİLER!