Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2463 görüntülenme )

YA TÜRKİYE CAYARSA DEDİLER... Ve Bakınız Ne Yaptılar...

Bize gönderin, nasıl olsa AKP alır...

MACARİSTAN: YA TÜRKİYE CAYARSA...

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin güneyinde Sırbistan üzerinden yeni bir mülteci akınını önlemek için sınıra ikinci bir sıra tel örgü çekeceklerini söyledi.

Orban, birinci tel örgünün yanına çekilecek olan ikinci sıra engelin, eğer Türkiye mülteci politikasını değiştirirse Macaristan’ın savunmasını güçlendirmek için yapılacağını belirtti.

Reuters’ın aktardığı habere göre, radyoda yaptığı konuşmada böyle bir durumda yüz binlerce mültecinin Macaristan sınırına dayanacağını savunan en Orban, “Geçen yıl inşa edilen savunma hattının yanına daha sağlam bir savunma sistemi yapılması için teknik planlama sürüyor” dedi.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında varılan mülteci geri kabul anlaşmasının bozulması olasılığına karşı hazırlanmaları gerektiğini söyleyen Orban, “Eğer iyilikle olmazsa mültecileri zorla durdurmamız gerekebilir ve bunu yaparız” dedi.

Macaristan’ın Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına döşediği jiletli tel örgü tipi engeller bu ülkeye giren mülteci sayısını büyük ölçüde azaltmıştı.(sözcü)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! Erdoğan Nihayet Derdini Açıkladı! Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama Halep'e Yoğun Hava Saldırısı! FLAŞ!.. EMEKLİLER İÇİN BÜYÜK TEKLİF!.. ABD'den Yeni Terör UYARISI! Gerilla rolünü neden istediğini açıkladı Kış Hastalıklarının Panzehiri İşte Bu! OF'ta, Bayan Müftülük Görevlisine Büyük Saygısızlık!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Alçaklar! Kalleşçe Askerimize Tuzak Kurdular: 2 ŞEHİDİMİZ VAR!