Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2413 görüntülenme )

YA TÜRKİYE CAYARSA DEDİLER... Ve Bakınız Ne Yaptılar...

Bize gönderin, nasıl olsa AKP alır...

MACARİSTAN: YA TÜRKİYE CAYARSA...

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin güneyinde Sırbistan üzerinden yeni bir mülteci akınını önlemek için sınıra ikinci bir sıra tel örgü çekeceklerini söyledi.

Orban, birinci tel örgünün yanına çekilecek olan ikinci sıra engelin, eğer Türkiye mülteci politikasını değiştirirse Macaristan’ın savunmasını güçlendirmek için yapılacağını belirtti.

Reuters’ın aktardığı habere göre, radyoda yaptığı konuşmada böyle bir durumda yüz binlerce mültecinin Macaristan sınırına dayanacağını savunan en Orban, “Geçen yıl inşa edilen savunma hattının yanına daha sağlam bir savunma sistemi yapılması için teknik planlama sürüyor” dedi.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında varılan mülteci geri kabul anlaşmasının bozulması olasılığına karşı hazırlanmaları gerektiğini söyleyen Orban, “Eğer iyilikle olmazsa mültecileri zorla durdurmamız gerekebilir ve bunu yaparız” dedi.

Macaristan’ın Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına döşediği jiletli tel örgü tipi engeller bu ülkeye giren mülteci sayısını büyük ölçüde azaltmıştı.(sözcü)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da Terör Savcısına Silahlı Saldırı! Rusya Türkiye'ye Sert Çıktı! Öğretmenlerimiz Ne Halde, Biliyor musunuz... ŞOK! BARZANİ MUSUL'A GİRİYOR

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Bir Terörist Öldürüldü, 20 Terörist Teslim Oldu'