Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Mayıs 2017 ( 2549 görüntülenme )

WİKİPEDİA'nın NEDEN ENGELLENDİĞİ AÇIKLANDI!..

KARAR: DEVLET ALEYHİNE HAKSIZ SALDIRI

WİKİPEDİA'nın, Türkiye'de erişiminin engellenmesi yönündeki karar sonrası, mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi.

Wikipedia'nın bağlı bulunduğu vakıf, idari tedbir kararı alan Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, kararın kaldırılmasını istedi. Yapılan itirazı değerlendiren mahkeme, başvuruyu reddederek, alınan kararın ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmeyeceğine karar verdi. 

Mahkemenin aldığı karar, şöyle: 

"DEVLET ALEYHİNE HAKSIZ SALDIRI"

"Hakimliğimiz tarafından verilen itiraza konu kararda, 'www.wikipedia.org' adlı internet sitesinde yer alan iki ayrı URL adresinde bulunan ve talebe konu edilen içeriklerde, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, Suriye'de yaşanan iç savaşı başlatanlardan olduğu, terör örgütlerini desteklediği, silah yardımında bulunduğu' gibi uluslararası platformda ve ülke içerisinde saygınlık ve itibarını zedeleyecek, terörü destekleyen bir devlet olduğu izlenimi verecek derecede haksız nitelikte saldırının bulunduğu anlaşılmıştır.

"TAMAMINA ERİŞİMİN ENGELLENMESİ"

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanlığınca, Bilişim Teknolojileri Kurumuna başvurulmuş, ancak talebe konu URL adreslerinin şifreli olması nedeniyle teknik olarak erişimin engellenmesi mümkün bulunmadığından, internet sitesinin tamamına yönelik erişimin engellenmesi kararı verilmiş, Hakimliğimizce de bu karar yerinde bulunduğundan onaylanmıştır. 

"YAPILAN İTİRAZIN REDDİNE"

"Verilen kararda, internet sitesine tümden erişimin engellenmesinin geçici olduğu, belirtilen iki URL adresine 'www.wikipedia.org' yetkilileri tarafından erişim engelinin konulması halinde kaldırılması gerektiğinin vurgulanmıştır. Açıklanan nedenlerle hakimliğimiz kararında düzeltilecek bir husus bulunmadığından, itirazın reddine karar verilmiştir."

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet İşleri Başkanı GÖRMEZ Hakkında Suç Duyurusu! BU OHAL VURMAZ DEMİŞLERDİ, BAKIN NASIL VURMUŞ!.. MANİSA CUMHURİYET BAŞSAVCISI'NDAN AKIL ALMAZ AÇIKLAMA! PKK'dan Kaçıp, Teslim Oluyorlar Bahçeli Davutoğlu'na Öyle Bir Tweet Attı ki... ŞOK!.. ÜLKÜ OCAĞI'NA SALDIRI! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama'ya seslendi SEÇİM BİTTİ... İŞTE İRAN'IN YENİ CUMHURBAŞKANI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Netanyahu'dan İlginç Çıkış: İsrail Hakkıyla Filistinli Olamazsınız!