Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 198 görüntülenme )

SURİYE'NİN SAVAŞ UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ!..

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), IŞİD'e karşı mücadelede işbirliği yaptığı Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) bulunduğu bölgeyi bombalayan Suriye Hava Kuvvetleri'ne bağlı SU-22 tipi savaş uçağının düşürüldüğünü açıkladı.


Açıklamada, Amerikan ordusuna ait F-18 Super Hornet tipi uçağın Suriye hükümetine ait S-22 tipi uçağı düşürdüğü bildirildi. 

Suriye uçağının, IŞİD'e karşı savaşta ABD'nin ortağı olan Suriye Demokratik Güçleri (SDG) savaşçılarının bulunduğu bölgeyi bombalaması üzerine hedef alındığı ve Tabka kenti semalarında uçağın vurularak düşürüldüğü belirtildi.

Pentagon'un yazılı açıklamasında, "Koalisyonun görevi IŞİD'in Irak ve Suriye'de yenilgiye uğratmaktır. Koalisyon Suriye rejimi, Rus ya da rejim yanlısı güçlerle çatışma niyetinde değildir. Ancak koalisyon güçlerini ve ortaklarımızı her türlü tehdide karşı savunmakta da tereddüt etmeyecektir" dedi.

kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca Sürücüye RADAR TUZAĞI! Dikkat!..Meteorolojiden UYARI! FLAŞ!.. AKP'DEN GECEYARISI VERGİ BORCU YAPILANDIRMASI! "Asteğmen Kubilay'ın Şehit Edilmesinde Tarikat İlişkisi" ŞOK!..MANİSA KIŞLASINDA ÇOK AĞIR VAKA! Ahmet Takan Öyle Bir İddia Ortaya Attı ki... Akşener'den GÜZEL HABER! Cumhuriyet Gazetesi’ne Operasyon!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Diyarbakır’da şok ihbar: Otobüslerde bomba taşınıyor