Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2423 görüntülenme )

VİZE VİZE Diye Diye...

Neymiş be!

Dikkat... Pasaportunuz bu özellikleri taşımıyorsa AB ülkelerine giremeyeceksiniz.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Schengen ülkelerine yapılacak seyahatlerde Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılması yönünde tavsiye kararı aldı.

İşte Türk vatandaşları için en önemli kriterler...

AB’nin yeni çip şartı, 1 Haziran’dan itibaren alınacak pasaportlara yeni çip konulmasıyla aşıldı. Elde olan mevcut pasaportlarla AB ülkelerine vizesiz girmek mümkün değil.

Ancak 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren alınacak pasaportlarla vizesiz seyahat mümkün olacak. Bu pasaportların çiplerine AB’nin şart koştuğu biyometrik veriler (parmak izleri ve bazı kişisel veriler) yüklenecek. Bu pasaportlarda fiziki bir değişiklik olamayacak.

PASAPORT BEDELİ NE KADAR?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile AB Bakanı Volkan Bozkır gazetecilerin pasaport bedeli ile ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:

- Dağıtılacak pasaportlar ücret karşılığında verilecek. 10 yıllık pasaportu olan bir kişi 8 yıl pasaportundan yararlanmışsa sadece cüzdan bedelini ödeyecek. Aynı şekilde pasaportunu kaybetmiş bir kişi de sadece cüzdan bedelini ödeyerek yeni pasaport sahibi olabilecek.
Maliye Bakanlığı'nın her yıl belirlediği Pasaport Cüzdan Bedeli 2016 yılı için 87,50 TL olarak belirlenmişti.(cumhuriyet)
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BEŞİKTAŞ MAÇINDA UÇUK SKANDAL!.. TEPKİ BÜYÜK!.. IŞİD'den Başika Kampı'na Saldırı! Silopi'de roketli saldırı sonucu bir asker şehit oldu. MISIR DÖKÜLDÜ... ORTADOĞU'DA TEZGAH ORTAYA ÇIKTI!.. Dev Operasyon Başladı! Rıza Sarraf'ın Kaçak Yalısı Şimdi Ne Olacak? HDP'li Vekiller'den PROVOKASYON! TELEKOM'DA AKIL ALMAZ BİLANÇO!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sultanbeyli’de Polislere Ateş Açıldı