Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Eylül 2017 ( 718 görüntülenme )

Dikkat! Bu Vitaminin Eksikliği Kanseri Tetikliyor!

Biyolog Kanser Araştırmacısı Vasfiye Goca Boran, ABD'de sürdürdüğü kanser çalışmalarıyla ilgili B2 vitamin eksikliğinin kanser başta olmak üzere birçok hastalığı tetiklediğini açıkladı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra ve aynı üniversitenin Onkoloji Enstitüsünde Yüksek Lisans yapan Biyolog Kanser Araştırmacısı Vasfiye Goca Boran, vitaminlerin eksiksiz alınmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

B2 VİTAMİNİ ÇOK ÖNEMLİ


B2 vitamini eksikliğinin etkilerini anlatan Boran, “Vücutta iltihaplanma, ciltte kızarıklık, ayak altlarında yanma, kulak ve burunda pullanma, titreme, sersemlik, hareketlerde ağırlaşma, sindirim bozukluğu, saç dökülmesi, gözlerde yanma ve kuruluk en belirgin etkileridir” dedi.

Vasfiye Goca Boran, aşırı derecede alkol tüketimi, antibiyotikler ve yatıştırıcıların vücuttaki B2 vitamin eksikliğinin en önemli etkenleri olduğunu vurgulayarak, “B2 vitamini normal pişirme ile azalmaz. Fakat bol su ile pişirilip sonra o su atılırsa B2 vitamini suya geçerek kaybolur. B2 vitamini et, süt, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagillerde bol miktarda bulunmaktadır. Riboflavin için bu gıdalar önemli kaynaklardır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

THY OFİSİNE SALDIRI! SILA, TARKAN VE ACUN ILICALI'dan FLAŞ PAYLAŞIM!.. Türk Jetleri VURDU! Varisten Şikayetçi misiniz, Öyleyse Bu Haber Sizin İçin... İstanbul Emniyeti'nde Tayin Depremi! Deniz Baykal'dan AKP'ye AĞIR TAŞ! Meteorolojiden Yağmur ve KAR UYARISI! FLAŞ!.. SİMİT SARAYI'NDAN KOMŞU FIRIN'A ATAK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. ÖĞRETMENLERİMİZE GÜZEL HABER