26660 görüntülenme04 Ocak 2019
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki 2016 yılında yaptığı ve 'Hainlerin çoğuna bakın üniversite mezunu' dediği açıklama sosyal medyada tekrar gündem oldu. 2018'de yayımlanan bir araştırmaya göre Türkiye'de en çok üniversite mezunun yaşadığı ilçe Ankara Çankaya.

‘DEVLETE HAİNLİK EDENLERİN ÇOĞU ÜNİVERSİTE MEZUNU’

AKP'nin Ankara Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Çevre ve ve Şehircilik Bakanı'yken yaptığı açıklama sosyal medyada gündem oldu. 17 Haziran 2016'da Kayseri’de imam hatip ortaokulunun açılışında yaptığı konuşmada Özhaseki şunları söylemişti: 

"Devlete hainlik edenlerin çoğuna bakın üniversite mezunu. Ne hikmettir bu okullardan bazen de böyle yamyamlar çıkıyor. Allah’a hamdolsun imam hatip gençliği güzel okuyor, önüne bakıyor, milletini seviyor, devletiyle de asla bir problemi yok.”

EN ÇOK ÜNİVERSİTELİNİN YAŞADIĞI İLÇE ÇANKAYA


Ajans Press’in Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2017 yılında en çok üniversite mezununun yaşadığı ilçeler belli olurken, birinci sırada 356 bin 754 üniversite mezunu ile Çankaya (Ankara) yer alıyor. Araştırma Nisan 2018'de yayınlanmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ