2752 görüntülenme10 Mart 2019
İçişleri Bakanı Soylu’nun FETÖ’nün yayın organı STV’de MHP ve o dönemki BDP hakkında söyledikleri yeniden gündeme geldi. Soylu, MHP’nin Yeni Türkiye’de yeri olmadığını belirterek, BDP'nin Meclis'e girmesi gerektiğini söyledi.

SOYLU: ‘BARAJ DÜŞÜRÜLMELİ, BDP MECLİS’E GİRMELİ’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun FETÖ’nün yayın organı STV’ye verdiği röportaj yeniden gündeme geldi. Soylu, FETÖ üyesi olmakla suçlanan ve firari durumda olan Önder Aytaç ve Gültekin Avcı’nın sunduğu Derin Bakış programında yaptığı açıklamada AKP’nin 2010 yılındaki referandumdan sonra seçim barajını düşürmesi gerektiğini ve o dönemki BDP’nin Meclis’e girmesi gerektiğini söyledi.

“YENİ TÜRKİYE’DE MHP’NİN YERİ YOK”


Soylu, MHP ile ilgili ise artık bu siyasi partinin yeri olmadığını ileri sürerek şu ifadeleri kullandı;

‘MHP ARTIK GİTSİN, CHP’YE KATILSIN’

“Milliyetçi Hareket Partisi, 1960 sonrası vesayet sisteminin oluşturduğu 2 temel sonuçtan ortaya çıktı: Biri itilafları artıran bir sonuç, ikincisi ötekileştirmeyi artıran bir sonuç. Buradan Milliyetçi Hareket Partisi ortaya çıktı. Ben darbenin ürünüdür demiyorum ama, doğal bir sonuç olarak böyle bir siyasi talebi karşılamak adına doğdu MHP. Yeni Türkiye bu değil.

Yeni Türkiye’de MHP’nin hiçbir kodu yok artık. Gelecekte Milliyetçi Hareket Partisinin kendisini Cumhuriyet Halk Partisi’ne eklemlendirmesine çok sıcak bakanlardan biriyim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ