Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2351 görüntülenme )

Vezneciler’i Kana Bulayan Hainler Belirlendi!

Canlı bombanın görüntüleri ortaya çıktı!

İstanbul Vezneciler’de 11 vatandaşımızın hayatını kaybettiği kanlı eylemi gerçekleştiren canlı bombanın görüntüleri ortaya çıktı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Vezneciler'de Çevik Kuvvet minibüsüne yapılan ve 6'sı polis, 5'i sivil 11 kişinin can verdiği bombalı saldırının faillerini tespit etmek için geniş çaplı soruşturma yürütüyor. Soruşturma kapsamında, çevredeki MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı.

Kayıtlarda Vezneciler'i kana bulayan teröristlerin görüntülerine de ulaşıldı. Habertürk’ün elde ettiği güvenlik kamerası kayıtlarında, bombalı aracı patlatan kadın canlı bomba ile terör saldırısını organize eden terörist birlikte görülüyor. 2 terörist, Mercan'daki otoparktan çıkarken kameralar tarafından kaydediliyor. Başka bir görüntüde ise başörtüsü takan kadın canlı bomba sokakta tek başına yürürken yer alıyor.

‘KEŞİF YAPTI' İDDİASI
Soruşturmayı derinleştiren ekipler, kadın teröristin Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi. Terör örgütü PKK'nın, kadın bombacıyı 1 aylık eğitimin ardından bombacı olmaya ikna ettiği, kadının suç kaydının bulunmadığı öğrenildi. Kadın teröristin 20 gün önce İstanbul'a geldiği ve son 1 haftadır olay yerinde keşif yaptığı, istihbarat topladığı belirlendi.

ORGANİZATÖRLER YDG-H'Lİ İDDİASI
Kadın bombacıyla birlikte görülen erkek teröristin, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu ve 2 yıl önce Diyarbakır'da cezaevinden çıktığı saptandı. Polis, saldırının organizasyonunda görevli 4 kişinin YDG-H üyesi olduğunu tespit etti.
Otomobilin kiralanarak bombalı araç haline getirilinceye kadar tüm aşamalarını ortaya çıkartan polis, patlamada kullanılan araca bomba düzeneklerinin de Bağcılar'da yerleştirilerek Mercan'da bulunan katlı otoparka götürüldüğünü belirledi.

11'İNCİ CENAZE SAHİPSİZ KALDI
Hain saldırıda yaşamını yitiren ve kimliği belirlenemeyen 11'inci kişi, halen Adli Tıp Kurumu'nda bekletiliyor. Üzerinden kimlik çıkmayan 45-50 yaşlarındaki kişinin çekik gözlü, sünnetli, 45-50 yaşlarında olduğu öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, Adli Tıp'ta bulunan kişinin yabancı uyruklu Müslüman ya da evsiz bir kişi olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Vücut parçaları bulunan kadın teröristle ilgili soruşturma sürdürülüyor.(yenicag)
 
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Terör, Terörlükten Çıktı Artık! Yakıp Yıkıyorlar! SURİYE'DE ÖNEMLİ GELİŞME! TATİLE ÇIKACAKLARA BÜYÜK UYARI DOLAR'da Korkutucu Yükseliş! İdil'de Silahlı Çatışma Devam Ediyor! DEVLET MEMURUNA ŞOK REFERANDUM EMRİ!.. Gribi Antibiyotiksiz Yenmenin Yolları! Ahmet Taner Kışlalı UNUTULMADI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hudut Kartalları Kaçakçılık Avında!