İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını Ulus’daki Hacı Bayram Camii’nde kıldı. Cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, " Ne dedik biz? ”Öğrencilerimizin kartı 50 TL’ye inecek” dedik. Ne dedik? ”0-4 yaş arası bebeklerin anneleriyle İstanbul seyahati ücretsiz olacak” dedik. Ne dedik? ”Aynı şekilde, 12 yaşına kadar çocuklarımız toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak” dedik. Vaatlerimiz var bizim. İstanbul emin ellerde." diye konuştu.

‘SÖZ VERDİM TUTUYORUM’

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada da indirim vaatleriyle ilgili gerekli birimlere talimat verdiğini belirterek, "Tüm İstanbullu hemşehrilerimizin bilgisine; Söz verdiğimiz gibi, ulaşım ve su fiyatlarında indirim öngören talimatlar İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ilgili kurumlarına verilmiştir. Mayıs ayı İBB Meclisi'nde gündeme gelmesini ve onaylanmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı. İmamoğlu ikinci tweetinde ise şunları kaydetti:

‘DÜĞMEYE BASILDI’
Tüm İstanbullu hemşehrilerimizin bilgisine; Söz verdiğimiz gibi, ulaşım ve su fiyatlarında indirim öngören talimatlar İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ilgili kurumlarına verilmiştir. Mayıs ayı İBB Meclisi'nde gündeme gelmesini ve onaylanmasını bekliyoruz.

Çok yakında;
📌Su fiyatına %40 indirim
📌Aylık öğrenci kartı 85 TL'den 50 TL'ye
📌 0-4 yaş arası çocuklu annelere ulaşım ücretsiz
📌 0-12 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsiz
📌Dini, milli ve resmi bayramlarda ulaşım ücretsiz OLACAK!”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ