CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bir günde 10 büyükşehirde bulaşıcı hastalıktan vefat sayısının 467 olduğunu öne sürdü. Aynı gün Sağlık Bakanlığı'nın 196 ölüm açıkladığını hatırlatan Adıgüzel, "Artık yeter" diye isyan etti.

'ARTIK YETERİ ACİLEN KAPANMA'
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 5 Aralık Cumartesi günü 10 büyükşehirde bulaşıcı hastalıktan vefat sayısını kamuoyuyla paylaştı. CHP’li Adıgüzel; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla, Adana, Mersin, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ’da bir günde toplam bulaşıcı hastalıktan vefat sayısının 467 olduğunu öne sürdü.

SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE TOPLAMINI 196 OLARAK AÇIKLAMIŞTI

Aynı gün Sağlık Bakanlığı’nın tüm Türkiye için açıkladığı 196 vefat sayısını hatırlatan Adıgüzel, “Artık yeter” dedi. “Acilen tam kapatma” çağrısında bulundu.

PROF. CEYHAN ’14 GÜN YETMEZ, 28 GÜN KISITLAMA GELMELİ’

Öte yanda FOX TV canlı yayınından korona virüse ilişkin son gelişmeleri değerlendiren Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 14 günlük bir tam kapanmanın yeterli olmayacağını, seyahat kısıtlaması gibi katı önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Ceyhan, tam kapanma olacaksa da en az 28 günlük bir kapanma uygulanması gerektiğini söyledi.

‘BİRKAÇ MİLYON POZİTİF’
Korona virüs salgının Türkiye'deki seyrini değerlendiren Ceyhan, 28 günlük tam kapanma yapılması gerektiğini belirtti. Türkiye’deki toplam pozitif vaka sayısına da değinen Ceyhan, Sağlık Bakanlığı’nın teşhis edemeyeceği hastalarla birlikte toplamda Türkiye’de birkaç milyon pozitif kişi olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ