6079 görüntülenme07 Eylül 2019
Sadece İstanbul’da değil, neredeyse tüm Türkiye’de yurttaşlar AKP döneminde İBB aracılığıyla gerçekleştirilen araç israfını konuşuyor. Ekrem İmamoğlu’nun yeniden İBB Başkanı seçilmesiyle birlikte, “belediyedeki israfı ortaya koyacağım” açıklaması gerçekleşiyor. 

İBB çalışanlarının kullandığı binlerce lüks araç, Yenikapı Meydanı’na toplanıyor. İmamoğlu, israfın boyutunu pazar günü yapacağı açıklamayla anlatacak fakat bu durumu merak eden yurttaşlar adeta Yenikapı’ya koşuyor. Lüksü merak eden İstanbullular, Cumhuriyet Tv’ye yaptıkları açıklamalarla duruma tepki gösterdiler.

VATANDAŞ: CİP NE KARDEŞİM YA,BU KADAR DA GÖRGÜSÜZLÜK OLMAZ’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, seçim öncesi israf olarak nitelendirdiği araçlar, Yenikapı’da sergilenmeye devam ediyor. Renault Clio, Mercedes ve Audi gibi lüks marka araçların alana girişi dün de sürerken, pazar gününe kadar binin üzerinde aracın alana getirileceği belirtildi. Yurttaşlar araçların alana getirilişi sırasında, “Cip ne be kardeşim,İstanbuyl’da Cipin ne işi var, bu kadar da görgüsüzlük olmaz ” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ