Genel
05 Şubat 2020 ( 1911 görüntülenme )

İkinci Facia: 'Durum Ağır'

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde üzerine çığ düşen minibüsten olduğu değerlendirilen 2 kişiyi arama çalışmaları devam ederken ikinci çığ düştü. Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, ikinci faciada 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 20'den fazla kişinin ise halen kar altında olduğunu dile getirdi.

KURTARMA EKİBİ ÜZERİNE DE ÇIĞ DÜŞTÜ


Dün akşam saat 17.00 sıralarında üzerine çığ düşen minibüsten 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken ikinci bir çığ daha meydana geldi. Yaşanan ikinci çığ felaketinde kurtarma faaliyeti yürüten ekipler araçları ile birlikte kar altında kaldı.

ÇIĞ ALTINDA 50 KİŞİ VAR


Vali Emin Bitmez, çığın ardından 25 kişinin hastaneye kaldırıldığını dile getirirken Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas bölgede 300’e yakın kişinin olduğunu tahminen 50’den fazla kişinin çığ altında kaldığını ifade etti. Arvas, çığ altında kalanlardan 8 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ