Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Temmuz 2017 ( 160 görüntülenme )

ŞANLIURFA'DA ALARM!... KAMU ÇALIŞANLARINA ÜÇ GÜN İZİN...

Şanlıurfa Valiliği, kentteki aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile kadınlar ile kronik hasta ve engellilerin 3 gün idari izinli sayılacağını açıkladı.

Türkiye'nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa'da hava sıcaklığının 50 derecenin üzerinde seyretmesi üzerine valilik kamu ve kuruluşlarında çalışan hamile, kronik hasta ve engellilere yönelik 4 Temmuz’dan itibaren 3 günlük idari izin uygulaması başlattı.


Valilikten yapılan açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son hava tahmin raporlarına göre kentteki hava sıcaklığının artmasının beklendiği belirtilerek, “İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak kamuda çalışan hamile bayanların, yüzde 40’tan yukarı engeli olan personelin, kronik (şeker, tansiyon, kalp, beyin) hastalıkları olanların 3 günlük idari izinli sayılması kararı alınmıştır” denildi.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her bir canın bedeli 350 lira mı? Arınç Yine Kıvırdı ŞOK!.. ATATÜRK FOTOĞRAFINI KALDIRIP BAKIN NE YAPTILAR!.. Almanya'dan Flaş Karar HDP Heyeti, İdil'e Geri Döndü Diyarbakır Karıştı! Türk Ordusu demek üç beş kişi midir? DERİN TARİH DERGİSİNE ŞOK!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Eski İçişleri Bakanı'ndan KRİTİK UYARI!