Politika
24 Şubat 2019 ( 1047 görüntülenme )

Valilik açıkladı: 'OKULLAR TATİL'

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, resmi Twitter adresinden son dakika açıklama yaptı. İstanbul'da yarın (25 Şubat Pazartesi) okullar tatil edildi. Dün başlayan kar yağışı etkisini hala sürdürüyor. Valilik, öğrencilerin okula giderken zorluk yaşamaması için okulları tatil ettiğini bildirdi.

Vali Yerlikaya resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’da İlimizdeki olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime bir (1) gün süreyle ara verdik.” ifadelerini kullandı.

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI

İstanbul Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Alınan meteorolojik veriler ile bölgemizde görülen kar yağışı ve olumsuz hava durumu nedeniyle 25 Şubat 2019 Pazartesi günü(yarın) ilimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” denildi. Açıklama şöyle devam etti:

‘TEDBİRLİ VE DİKKATLİ OLUN’

“Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, konik hastalığı bulunanlar ve hamile personel de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince izinli sayılacaklardır. Vatandaşlarımız kar yağışı nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ