Politika
11 Ekim 2020 ( 3453 görüntülenme )

Vali 'Mahallede Yok AKP'de Var'

CHP Milletvekili Gürsel Erol, bir önceki gün yapılması planlanan, ‘Elazığ İçin Birlik Toplantısı’nı iptal eden Vali Erkaya Yırık'ın, dün AKP'lilerin düzenlediği toplantıya katılmasına sert sözlerle tepki gösterdi. Birlik toplantısının, CHP’li Erol’un katılacağını bildirmesi üzerine iki saat kala iptal edildiği öğrenildi.

MAHALLE TOPLANTISI İPTAL, AKP TOPLANTISI TAMAM
Dün yapılması planlanan Elazığ İçin Birlik Toplantısı, koronavirüs pandemisi gerekçe gösterilerek az bir süre kala iptal edildi. Cumhuriyet'e konuşan CHP’liler, söz konusu toplantıyı Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un katılacağının öğrenilmesinden 2 saat sonra iptal edildiğini öne sürdü. Birlik toplantısını iptal eden Vali Yırık, bugün AKP’lilerin düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantının duyurusunu AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut, sosyal medya hesabı üzerinden yapmıştı.

TEPKİ VAR ‘SİZİ AKP İL BAŞKANI OLARAK MI ATADILAR’
AKP'liler tarafından yapılan ziyarete Vali Yırık'ın da katılmasına CHP'den tepki geldi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Sayın Valim, sizi Elazığ’a Vali olarak mı, AKP İl Eş Başkanı olarak mı atadılar! AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un duyurduğu ve AKP İl Başkanı’nın katıldığı bir siyasi toplantıya hangi devlet gelenekleriyle katılırsınız! Makamınıza ve mevkinize uygun davranın, ne bu hal" sözleriyle tepki gösterdi.

‘BU DEVLETİN DEVLET GELENEKLERİ VAR’
Koronavirüs gerekçe gösterilerek bir önceki gün yapılması planlanan birlik toplantısını iptal eden Valilik kararını hatırlatan CHP'li Erol, "Covid-19’u gerekçe gösterip dünkü Elazığ İçin Birlik Toplantısı’nı iptal edeceksiniz; şimdi de mahallelerde sıkış tıkış toplantı yapacaksanız. Bu resmî bir toplantıysa benim neden haberim yok? Sizi devlet gelenekleri adına uyarıyorum" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ