Genel
10 Eylül 2018 ( 2569 görüntülenme )

VAKIF'TA AĞIR VAKA!..

Halkbank'ın dolar ve euroyu değerinin çok altında gösterdiği skandalın ardından benzeri bir olay Vakıf Katılım'da yaşandı. 


DÜŞÜK DOLAR KURU

Bankadan yapılan açıklamada siber saldırı düzenlendiği bildirildi. Dün gece saatlerinde Vakıf Katılım Bankası'nın internet sitesinde dolar/TL kuru 4.57, Euro/TL kuru ise 5.37 seviyesinde gösterildi.

Vakıf Katılım'ın kurumsal internet sitesine 01:05 ila 01:40 arasında girilemediği ancak aynı saatler içinde döviz kurunun, finans haberi veren sitelerden görüldüğünü bildirildi. Bankanın kurumsal web sitesine siber saldırı gerçekleştiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'SİBER SALDIRI PÜSKÜRTÜLDÜ'

"10 Eylül 2018 tarihinde kurumsal web sitemizde bilgilendirme amaçlı yayınlanan Dövizkurlarımıza yönelik, 9 Temmuz 2018 tarihindeki kurlarımızı gösterecek şekilde bir siber saldırı düzenlenmiş, saldırı çok kısa sürede püskürtülmüştür. Bankacılık sistemlerimiz (mobil ve internet şubemiz) saldırıdan olumsuz etkilenmemiş olup, bu sürede gerçekleşen herhangi bir döviz alım-satım işlemi de bulunmamaktadır. Yapılan müdahale neticesinde kurumsal web sitemiz stabil hale getirilmiştir."

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ