Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, bunun için açıklamada "Vaka oranının yaklaşık sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta içinde bir gün içinde vaka saymaktadır önemli bir artış yaşıyordu" ifadelerini kullandı.

SOSYAL İZOLAŞYON MUTLAKA SAĞLANMALI
Vali Sezer, açıklamasında corona virüsü salgınının halk sağlığı içinde olduğu risk yönetimi. Aksi hallerde virüsün yayılımının hızlanması vaka sayısı ile tedavi gereksiniminin artacağının kaçınılmaz olacağı vurgulandı. Vali Sezer, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

VAKA SAYISINDA ÖNEMLİ ARTIŞ '
* Ülkemizdeki ve ilimizde yapılan mücadelede olumlu sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Geride bıraktığımız son iki haftada ilk kez yeni vakaya rastlanılmıştır. Süreç boyunca tedavi gören 73 hastamızın çevresinde (bu hafta taburcu olacak 2 hastamızla birlikte) taburcu olmuştur. Vaka oranının hemen sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başından bir gün içinde vaka demek için önemli bir artış yaşanıyordu.

'ZİYARETLERİ ERTELEYİN'

“ Tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen ne yazık ki risk taşıyan vatandaşlarımızın (son vakada da görüldüğü üzere) şehir merkezinde, ilçesinde ve köyünde akraba ziyaretlerinde bulunduğu, başta yakınları olmak üzere birçok vatandaşımızı tehlikeye attığı görülmüştür. Mücadelenin kısa zamanda başarıya ulaşması için konunun hassasiyetini iyi anlayıp, kavramamız ve rehavete kapılmamamız önem arz etmektedir. Alınan tedbirlerin göz ardı edilmesi, dikkatsizlik ve uyarılara aldırış edilmemesi, bu zamana kadar yapılan tüm çalışmaları ve çabaları boşa çıkaracaktır. Lütfen! Bu salgın döneminde eş, dost ve akraba ziyaretlerini bir müddet erteleyelim. Alınan tedbirlere uyalım ki; eş, dost ve akrabalarımızla daha nice bayramları ve güzel günleri sağlıklı bir şekilde birlikte yaşayalım.”

BİLİM KURULU ‘VİRÜSLE YAŞAMAYI ÖĞRENECEĞİZ’
Öte yanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme adımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Virüs hep duruyor olacak. Ama biz virüsle beraber yaşamayı öğreneceğiz" dedi.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ