Günlerdir cuma namazı yerine evde öğle namazı kılınmasını öneren ve camileri toplu kılınan namazlara kapatan Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan bir uyarı daha geldi. Başkan Ali Erbaş'ın Twitter hesabından paylaştığı mesajda "Aziz kardeşlerim! Bugün cuma vaktinde ezan okunduktan sonra evlerimizde öğle namazını kılalım" ifadeleri kullanıldı.

CEMAATLE NAMAZ YASAKLANMIŞTI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından corona virüsü salgınına karşı alınan yeni tedbirleri dün kamuoyuyla paylaştı.Diyanet, daha önce aldığı kararla; corona virüs salgınına karşı cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınmasını virüs salgını tehdidi ortadan kalkıncaya kadar durdurmuş, camilerde sadece bireysel olarak namaz kılınmasına izin verileceğini açıklamıştı. Dün açıklanan kararda ise cuma günleri ve kandil gecelerinde cami ve mescitlerin tamamen kapatıldığı bilgisi paylaşıldı.

ALİ ERBAŞ: EZAN OKUNDUKTAN SONRA…
Cuma namazı öncesi bir uyarı daha yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş cemaate seslenerek “Ezan okunduktan sonra evlerimizde öğle namazını kılalım” dedi.Erbaş mesajın tamamında şu ifadelere yer verdi:

‘EVİNİZDE KILIN’
“Aziz kardeşlerim! Bugün CUMA vaktinde ezan okunduktan sonra evlerimizde öğle namazını kılalım. Bizleri her türlü belâ, musibet ve tedavisi olmayan hastalıklardan koruması için Rabbimize DUA ve niyaz edelim. CUMANIZ mübarek olsun”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ