Ekonomi
22 Mart 2019 ( 1205 görüntülenme )

Uyarı: 'ETEK GİYEN KATARLI ALBAYIMIZA HESAP SORACAK'

Tank Palet Fabrikası’nın Katarlılar’a satılmasını eleştiren İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, “Sakaryalı AKP’ye sağlam bir tokat atmazsa o fabrika satılacak. Etek giyen bir Katarlı gelecek ve bizim bir albayımıza hesap soracak” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, partisinin Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu’nun Karaçam mahallesindeki mitinginde vatandaşlara seslendi.


 Dikbayır, askeri fabrikanın satışıyla ilgili olarak “Katarlılar’ın Ethem Sancak’ta da hissesi var. Parayı veren düdüğü çalar. Kimin hissesi çoksa onun borusu öter. Sakaryalı AKP’ye sağlam bir tokat atmazsa, o fabrika satılacak. Etek giyen bir Katarlı gelecek ve bizim bir albayımıza hesap soracak” sözleriyle tanımladı. Dikbayır sözlerine şöyle devam etti;

‘YA BİZİMLE DALGA GEÇİYOR YA DA BU İŞİ BİLMİYOR’

“Sakarya’da Tank Palet Fabrikası satılıyor. Kararnamenin içinde, 6 yerde özelleştirme ifadesi geçiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir fabrikayı, 50 milyon dolar yatırım lazım diye Katarlılara satıyor. Bunun önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sayın Ali İhsan Yavuz (AKP Genel Başkan Yardımcısı), Tank Palet hakkında, ‘Söz hakkı bizde’ demiş. Ya bizim zekamızla dalga geçiyor ya da bu işi bilmiyor.”

‘KATARLILAR ETHEM SANCAK’IN HİSSELERİNE DE ORTAK’

“O fabrikanın yüzde 49,9’u Katar’a geri kalan yarısı da Ethem Sancak ve Galip Öztürk’e satılıyor. Şöyle bir oyun daha var. Katarlılar’ın Ethem Sancak’ta da hissesi var. Parayı veren düdüğü çalar. Kimin hissesi çoksa onun borusu öter. Sakaryalı AKP’ye sağlam bir tokat atmazsa, o fabrika satılacak. Etek giyen bir Katarlı gelecek ve bizim bir albayımıza hesap soracak.” Diyerek askeri fabrikanın satılmaması için hem hükümeti hem de kamuoyunu uyardı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ