CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde internet medyasının yöneticileri ile kahvaltıda buluştu.

Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dış politika üzerinden yüklendi. Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yüklendiği açıklamasından satır başları şöyle:

‘YANLIŞLIK ERDOĞAN’IN BOP EŞBAKANI OLMASIYLA BAŞLADI’

(Tampon bölge tartışmaları var. Suriye’deki gidişatı nasıl değerlendiriyorsunuz) “Suriye politikası baştan beri yanlıştı. Yanlışlık Erdoğan’ın Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı olmasıyla başladı. Yönlendirilmişti, koçbaşı olarak da Erdoğan kullanıldı. Dünyanın pek çok ülkesinden terör örgütlerinin üyeleri Türkiye üzerinden Suriye’ye yönlendirildi, silah gönderildi. Ortadoğu kana bulandı. Ortadoğu’da ölen çocukların, kadınların yaşlıların vebali, Erdoğan’ın boynundadır. Tüm bunların sorumlusu Erdoğan’dır kaçamaz bir yere.”

“BATI’NIN EGEMEN GÜÇLERİ ERDOĞAN’DAN VAZGEÇMEZ, KULLANIRLAR”

“Ortadoğu’da böyle bir tablo çıkmışsa, Türkiye açısından ciddi bir tablo ise. Bu tabloyu yaratan kişi Erdoğan’dır. Erdoğan öyle bir noktaya geldiki. Batı’nın egemen güçleri tarafından en kolay ve en rahat kullanılan, teslim alınank kişidir. Batı’nın egemen güçleri Erdoğan’dan vazgeçemezler. Erdoğan’ı istediği gibi kullanırlar. Her alanda… Tarım alanında kullandılar, sanayide kullandılar, ekonomide kullandılar ve kullanmaya da devam ediyorlar. Dolayısıyla Batı’nın egemen güçleri Erdoğan’dan vazgeçmezler.”

Soru: Sizin güvenli bölgeye bakışınız nedir? Erdoğan’ın ve ABD’nin güvenlik bölge tanımları var. İçeriğini bilmiyoruz ama muhtemelen ikisi birbirinden farklı.

‘DÜNYANIN ŞAMAR OĞLANINA DÖNDÜ, HER GELENİN TOKAT ATTIĞI BİR KİŞİDİR ERDOĞAN’

“Ortadoğu’da dengeler bırakın her günü saat başı değişiyor. Erdoğan konuşuyor. Erdoğan istediği kadar konuşsun, kararı Amerika veriyor, Rusya veriyor. Erdoğan, en son Trump’un Türkiye’yi aşağılayan, küçümseyen “Sizi mahfederiz” söylemine… Tıpkı ABD askerlerinin bizim askerlerin başına çuval geçirdiği gibi süreci sessiz götürdü. Hani Ey Trump diyordun sen? Hani sen dünya lideriydin? Dünyanın şamar oğlanına döndü farkında bile değil.

Her gelenin tokat attığı bir kişidir Erdoğan, Merkel, Macron, Trump, Putin.., Ne söyledilerse Erdoğan koşulsuz yerine getirdi. İçerde esip gürledi, çünkü bunu yapmak zorunda. Onlarda biliyorlardı Erdoğan’ın bu söylemini, “Sen içerde esip gürleyebilirsin, ama arka kapıda benim her istediklerimi yerine getireceksin… “ Ve her istediklerini yerine getirdi. Ortadoğu’yu bu hale getirdi”.

‘BU ZOR KOŞULLARDA DEMOKRATİK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’

“Bütün bunlara rağmen Türkiye halkı demokrasiden yana tavrını seçimlerde ortaya koyacaktır. Asla bizim bu ülkenin aydın, siyasetçi, sivil toplum örgütü yöneticileri, kadınları, gençlerinin karamsarlığa kapılma hakları yoktur. En zor koşullarda demokratik mücadeleyi vermek bu toplumun ortak görevidir. Biz bunu yapacağız”.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ