Sözcü gazetesi yazarı gazeteci Bekir Coşkun yaşamını yitirdi. Coşkun uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. 75 yaşında hayata gözlerini yuman gazeteci Bekir Coşkun, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e 2018'de yazdığı yazıyla destek olmuştu. 20 Nisan 2018'de Sözcü'de yazdığı "Kadın cumhurbaşkanına ilk imza benden…" başlıklı yazısında Bekir Coşkun, Meral Akşener'e destek olmuştu. Coşkun şunları yazmıştı:

‘İYİ PARTİ ERKEN SEÇİME HAZIRDI AMA’
“Erken seçimi başkası istemiş gibi yaptı… İyi de, aylardır günde üç yerde konuşma yapan bir parti genel başkanı, seçime hazırlanmıyordu da ne yapıyordu?.. Hepimizi aptal yerine koymanın bu kadarı da fazla… Hadi Devlet Bahçeli istemiş olsa bile… Daha geçenlerde “Vatana ihanet” dediğin erken seçimi, 25 dakikada ne çabuk kabul ettin mübarek… Güzel oynadılar ama bir hata yaptılar…Bahçeli “26 Ağustos'ta seçim” dedi…İYİ Parti Genel Sekreterliği “28 Haziran'dan sonraki seçimlere girebilmek için tüm şartları yerine getirdiklerini” duyurdu…

‘NOKTA İLE VİRGÜL ‘OH KURTULDUK’ DEDİLER’
“Bunun üzerine saraydaki arkadaş, İYİ Parti'yi dışarıda bırakacak şekilde seçim tarihini daha da öne çekerek açıkladı:“24 Haziran…”Nokta ile virgül “Oh kurtulduk” dediler…Oysa İYİ Parti tarihte hesap hatası yapmıştı; 28 Haziran değil, 10 Haziran'dan sonraki seçimlere girme hakları vardı…Cumhurbaşkanı seçim tarihini kamuoyuna açıkladıktan sonra, İYİ Parti ikinci bir duyuru yaparak “sehven” bir hesap hatası yaptıklarını, 10 Haziran'dan sonraki tüm seçimlere girme hakkına sahip olduklarını duyurdular…”

‘AKŞENER’E HAKSIZLIK, İLK İMZA BENDEN’
“Çarşafa dolanıyor işte…Yine de Yüksek Seçim Kurulu'na baskı yaparak, İYİ Parti'yi seçime sokmamayı deneyecekler… Olsun… Demirel'i başbakan yapan; 27 Mayıs'ın süregelen baskısıydı… Ecevit'i 1974'de başbakan yapan; Denizlerin idamı ile başlayan sol kesime zulüm süreciydi… Özal'ı başbakan yapan; 12 Eylül yönetimi tarafından aforoz edilerek, seçime sokmak istememeleriydi… Tayyip Erdoğan'ı başbakan yapan; hapis cezasıydı… Meral Akşener'i zindana kapatsalar var ya… Bütün yollar kapansa bile…Yasaya göre Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olması için 100 bin imza lazım…İlk imza benden… “

AKŞENER’DEN TAZİYE MESAJI
İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Bekir Coşkun'un vefatının ardından yaptığı paylaşımda "Ülkemizde gazetecilik yapmanın zor olduğu bugünlerde; Cesareti ve dürüstlüğüyle örnek bir gazeteci olan Bekir Coşkun’u kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk basın camiasına başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ