Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Mayıs 2017 ( 9727 görüntülenme )

UŞAK'TA AĞIR SKANDAL!..

Minicik çocuklara takke sarık türban...

UŞAK Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 4- 6 yaş arasındaki çocukların takkeli, sarıklı ve türbanlı fotoğrafları ile camide imamın arkasında saf tuttukları fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan özel kreş ve gündüz bakımevi hakkında soruşturma başlattı.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren dini bir vakfın sahibi olduğu Uşak kent merkezindeki özel kreş ve gündüz bakımevi, Facebook sayfasında, 4- 6 yaş grubundaki çocukların cami ziyaretine ilişkin fotoğrafları paylaştı. Erkek ve kız çocukların sarıklı, takkeli, türbanlı ve gelinlikli fotoğrafları ile camide imamın arkasında saf tuttukları fotoğrafları sosyal medyada görenler tepki gösterdi.


EĞİTİMCİLERDEN TEPKİ

Özel kreş ve gündüz bakımevinde, henüz 'kalem tutmasını bilmeyen' çocuklara dini eğitim adı altında böyle kıyafetler giydirildiğini söyleyen Eğitim-Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, bunu yapanların 'şeriat özlemi' içinde olduğunu savundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Arif Güvenir de çocukların 'ortaçağ zihniyeti' ile eğitilmesinin kendilerini üzdüğünü belirerek, "Öncelikle zihniyeti değiştirerek, İslami yaşantıyı herkesin kendi vicdanında yaşaması gerektiği öğretilmelidir. Çocukların bir kısmına laik ve bilimsel eğitim, bir kısmına da mezhepsel ve dinsel eğitim verildiğinde bu çocuklar büyüdüklerine birbirine düşman olur" dedi.
Kaynak: Dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK’NIN ELEBAŞLARI YARGILANIYOR MU İstanbul'da Patlama! Yaralıların Durumu! Nike'dan ÇOK KONUŞULACAK ÇIKIŞ! Kalın: PYD, terör örgütüdür Obama'dan Açıklamalar TSK'dan Son Dakika Açıklaması Erol Büyükburç evinde ölü bulundu ABD Gemisi ‘Eller Tetikte’ Geçti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Artık Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Oluyor