Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2370 görüntülenme )

Unutulan Türkmenler şimdi bahane mi olacak...

Türkmen Milletvekili Aydın Maruf, Türk ordusunun Musul’a düzenlenmesi planlanan operasyona katılacak Türkmen birliklerini eğitmeye başladığını söyledi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ta yaşayan Türkmenleri yalnız bırakmadı. ABD’nin öncülüğündeki koalisyon gücü, IŞİD’in işgal ettiği Musul’u kurtarmak için operasyon hazırlığı yaparken, TSK da Türkmenleri eğitme kararı aldı.

Türkmen Milletvekili Aydın Maruf, “Musul operasyonuna katılacak Türkmen birliklerini TSK eğitmeye başladı” dedi. Maruf, Musul’u kurtarma harekatına katılacak birliklerin sayısının bin 500 olarak belirlendiğini bunların 500’ünün de Türkmen olduğunu açıkladı. Harekata katılması planlanan Türkmen sayısının 500 olmasının yetersiz olduğuna dikkat çeken Maruf, şunları söyledi: “500 Türkmen’in harekata katılması yetersiz.


Harekata daha fazla sayıda Türkmen katılmalı. Çünkü Türkmenler Musul’da ve özellikle Telafer’de IŞİD baskısından dolayı yerleşim yerlerini terk etmek zorunda kaldı. Bu nedenle büyük bir boş alan oluştu. Kuzey Irak bölgesinde Kerkük’e ve diğer bölgelere IŞİD teröristleri yerleşti. Bu da Türkmenleri olumsuz etkiledi.” Eğitime alınan Türkmen sayısı yeterli olmasa da önemli olduğunu vurgulayan Maruf, TSK’nın ilk kez böyle bir çalışma yaptığına dikkat çekti. Musul’da kurulacak eğitim alanlarında Türkiye’nin  görev üsteleneceğini belirten Maruf, şöyle devam etti: “TSK eğitecek, Musul için kurulacak gücün eğitimini Türkiye verecek.” 

Kürt tahriki 
Türkmenlerin Türkiye tarafından eğitilmesi önemli bir gelişme. Türkmenler etkinleşiyor ve askeri oluşumlarda yer buluyor. Musul’un etrafında kurulacak askeri eğitim alanları Türkiye tarafından yapılacak. “ Türkmen Cephesi önünde gösteri yapan Kürt grupların Türkmen bayrağına hakaret dolu sözler söylediklerini kaydeden Maruf, ” Bayrağımıza  saygı duyulmalı. Bayrağımız kutsaldır. Hele ki Kürtler yanında “ diye konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'nın kara para kasasını kim koruyor? Musul Operasyonunda Flaş Gelişme! ZAHAROVA'DAN ÇOK AĞIR İDDİA! CHP'Lİ DEMİR'den HÜKÜMETE ACİL UYARI!.. Sarızeybek: AKP Hükümeti idamlık suç işliyor... Genelkurmay Başkanlığı'ndan ABD Açıklaması... KOBANE Deyip Yola Çıktılar, Bakınız Şimdi Ne Oldu... Fuat Avni'den KPSS kehaneti...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'dan ŞAŞIRTICI İTİRAF !..