Genel
27 Eylül 2018 ( 679 görüntülenme )

Ünlü Sanatçıdan ŞIK TAVIR!..

Antalya'nın Manavgat ilçesinde oturan Deniz Çavuş (46), kızını gönderdiği özel lisenin 7 bin liralık taksidini ödeyemeyince icralık oldu. 

Borç için imzaladığı taahhüdü yerine getirmeyen Çavuş, 90 günlük hapis cezası aldı. 4 Ekim'e kadar borcu ödeyemezse hapse girecek olan anneye AHBAP Platformunun kurucusu olan sanatçı Haluk Levent yardım eli uzattı!

SON SINIFTAKİ KIZINA DESTEK

Manavgat’ta oturan Deniz Çavuş, 2015- 2016 eğitim- öğretim yılında o dönem lise son sınıfta okuyacak kızı N.K.’yi, hem dershane masrafından kurtulmak hem de o yıl temel lise uygulamasıyla eğitim ücretinin bir kısmının devlet tarafından karşılanmasından faydalanmak amacıyla özel bir okula kaydettirdi. 

Bir süre sonra, hediyelik eşya dükkanı bulunan Deniz Çavuş’un işleri bozuldu, iş yerinin bulunduğu çarşı da kaçak olduğu gerekçesiyle belediye tarafından yıkıldı.

SENET İMZALADI, ÖDEYEMEDİ 

İş yerini başka bir yere taşıyan Deniz Çavuş’un işleri düzelmedi ve başta vergi dairesi olmak üzere piyasaya borçlarını ödeyemedi. Kendi borçları ve bir kefalet nedeniyle çıkan borç sonrası evi, otomobili haczedilerek satılan Çavuş, kızını yazdırdığı özel okula olan yaklaşık 7 bin liralık borcunu da ödeyemedi ve icraya verildi. 

KIZI ADINA TAAHHÜTE GİRDİ

Deniz Çavuş’un kızı N.K. ise girdiği sınavda Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü kazandı. Baba ve kızı, üniversiteye kayıt için gereken diplomayı almak için borçlu oldukları okula gittiklerinde, yetkililer borç ödenmezse veya ödeme taahhüdünde bulunulmazsa diplomayı vermeyeceklerini söyledi. 

Deniz Çavuş, bunun üzerine icra dairesine giderek taahhüt imzaladı ve diplomayı okuldan alarak, devletin verdiği öğrenim ve katkı kredisiyle kızının üniversiteye kaydını yaptırdı.

HAPİS CEZASINA MAHKUM OLDU

Kızı bu yıl 3’üncü sınıfta olan Deniz Çavuş, aradan geçen sürede iş bulamadı ve eski eşinin desteğiyle ayakta durmaya çalıştı. Borçları ve hacizler nedeniyle rahatsızlanan Çavuş, göğsünde çıkan kitle nedeniyle psikolojik olarak da zor günler geçirmeye başladı. 

Kızının okuluna olan borcu ödeme taahhüdüne uymadığı gerekçesiyle Manavgat İcra Ceza Mahkemesi tarafından hakkında 90 günlük tazyik hapsi kararı verilen Deniz Çavuş, geçen pazartesi gittiği Manavgat Devlet Hastanesi’nde muayenesinin ardından jandarma tarafından gözaltına alınarak adliyeye götürüldü ve mahkeme kararı tebliğ edildi.

'EVİM, ARABAM HER ŞEYİM GİTTİ’

Özel okula olan toplam borcunun avukatlık ücretiyle birlikte yaklaşık 7 bin lira olduğunu belirten Çavuş, “İşlerim çok iyiydi fakat bir kefillikten dolayı bütün evim, arabam, her şeyim gitti. Şu anda işsiz durumdayım. Zaten ben borçtan kaçmıyorum. ‘Ödemem’ de demiyorum ama ödeyecek durumum yok şu anda” diye konuştu.

‘AHBAP’ OKUL TAKSİDİNİ ÖDEDİ, HAPİSTEN KURTARDI

Haberin gündeme düşmesi üzerine sanatçı Haluk Levent, sosyal medya üzerinden Deniz Çavuş’a ulaşarak, yardım etme talebinde bulundu. AHBAP Platformunun kurucusu da olan Haluk Levent, daha sonra platformun Antalya Şubesi ile temasa geçerek Çavuş’a yardım edilmesini istedi. 

Platform üyelerinin girişimiyle Antalyalı iş insanı Kerem T., Deniz Çavuş’un borcu olan 7 bin lirayı ödeyeceğini söyledi. Kerem T. daha sonra parayı AHBAP Platformu Antalya Şubesi’ne teslim etti. Akşam saatlerinde Manavgat’a gelen platform üyesi 6 kişi, Deniz Çavuş’u evinde ziyaret ederek parayı verdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ