488 görüntülenme 13 Ocak 2019
Üzümcü: “Adalete güvenilmeyeceğini Türkiye'de çocuk biliyor”… Baskı nedeniyle oyunları için salon bulamayan Üzümcü, "Kamu görevlileri birinci elden insanları tehdit ediyor" diyor.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Levent Üzümcü, Instagram hesabından yayınladığı bir videoda, 10 Ocak’ta İskenderun’da sergileyecekleri tiyatro oyununun iptal edilmek zorunda olduğunu açıkladı. Üzümcü, “Sanatın ve sanatçının hiç olmadığı kadar özgür, demokrasinin hiç olmadığı kadar ileride olduğu şu günlerde İskenderun’da oynayacağımız oyunun kolejin sahnesi, yapılan baskılar nedeniyle elimizden alındı. Kolej yönetimi oyunu artık orada oynamamıza izin vermiyor,” şeklinde yaptığı açıklamasını “hepinizden özür dilerim” diyerek noktaladı. 

GAZİANTEP’TE SALON BULUNAMADI

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü, Gaziantep’te sahneye çıkmayı ertelediğini duyurdu. Üzümcü, ‘korku ve baskı’ nedeniyle Gaziantep’te kendisine salon verilmediğini belirtti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Üzümcü, “Hiçbir tiyatroya ya da insana kapatılmayan sahnelerde oyunlarımızla buluşmak umuduyla, bir gün mutlaka!” ifadesini kullandı. Üzümcü şunları söyledi:

‘BEN ÖZÜR DİLERİM GAZİANTEP’

“Tam Gaziantep’de sahne buldum diye seviniyordum ki, yine korkular ve baskılar ağır bastı. Şimdilik -bu korku filmi bitene kadar- erteledik oyunumuzu. Hiç bir tiyatroya ya da insana kapatılmayan sahnelerde oyunlarımızla buluşmak umuduyla, bir gün mutlaka! Ben özür dilerim Gaziantep.”

Kaynak: DW/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ