Genel
13 Mart 2019 ( 1785 görüntülenme )

Ünlü tatlı ve kahve zincirinden KONKORDATO!..

Ünlü kahve zinciri Gloria Jeans'in bağlı bulunduğu Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri ve Limited Şirketi ve Hacı Sayid Gıda Pazarlama Sanayi ve Anonim Şirketi 'nin konkordato davası Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkeme'sinde açıldı.

Mahkeme tarafından Hukukçu Prof. Dr. Oğuz Atalay, bağımsız denetçi yeminli mali müşavir Bülent Sezgin, mali müşavir Fatih Batuhan Çapar geçici olarak konkordato komiseri olarak görevlendirildi.


BANKA HESAPLARI KONKORDATO KOMİSERİ YÖNETİMİNDE 

Yapılan değerlendirmede borçluların borçlu oldukları banka hesaplarına geçici mühletin karar tarihi ve sonrasında gelecek olan alacakları konusunda alacaklı bankaların kendi alacakları yönünden mahsup işlemi yapmalarının önlenmesine ve hesabın konkordato projesi ve konkordato konkordato komiseri denetiminde kullanılmasına, 

Alacaklı olsun veya olmasın bankaların mühlet kararını gerekçe göstererek borçluların hesabında bulunan paraların üzerine bloke konulmasının önlenmesine, hesabın konkordato projesi ve konkordato komiseri denetiminde kullanılmasına karar verildi.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ