Kültür Sanat
26 Eylül 2018 ( 447 görüntülenme )

Ünlü COŞKUN konuştu... 'ALDIĞIM PARA YEDİĞİM KÜFRE...'

Oyuncu Yakup Yavru'nun kalp krizi geçirip vefat etmesi nedeniyle bugüne ertelenen 25. Yıl Gala Gecesi'nin sunuculuğunu Çiğdem Tunç yaptı.


 Kentteki bir otelde düzenlenen etkinlikte bir şarkı seslendirerek sahneye çıkan Tunç, Emek Ödülü'nü almak için geldiği Adana'da kalp krizi geçirmesi sonucu vefat eden oyuncu Yakup Yavru'yu anarak programa başladı.

COŞKUN’A ÖDÜL

25. Uluslararası Adana Film Festivali etkinlikleri kapsamında, 25. yıla özel verilen Emek Ödülleri sahiplerini buldu. Emek Ödülü alan Yeşilçam oyuncusu Coşkun Göğen, "500'e yakın filmde oynadım, aldığım para yediğim küfre yetmedi. Ama ben bir Yeşilçam askeriyim" dedi.

Sanata gönül vermiş kişilere takdim edilecek Emek Ödülleri'nde, ilk olarak sahneye, vefat eden Yakup Yavru'nun ödülü getirildi. Yavru'nun ödülü kürsüye konularak uzun süre ayakta alkışlandı.

'OYUNCULUĞA 5 LİRA KARŞILIĞINDA YAPTIĞIM FİGÜRANLIKLA BAŞLADIM'

Ödül alanlar adına konuşan oyuncu Coşkun Göğen, 1963'te Yeşilçam'a temel attığını orada berber çıraklığı yaptığını, 5 lira karşılığında figüranlığa başladığını söyledi. Bugüne kadar 500'e yakın filmde oynadığını belirten Göğen;

‘ALDIĞIM PARA YEDİĞİM KÜFRE YETMEDİ’

"Samimi söylüyorum sinemayı çok seviyorum. Bu gördüğünüz insanlarla uzun süre birlikte olamadık. Bizi ofsayt yapmaya çalıştılar ama bizler dimdik ayaktayız. Bu benim için şeref. Bu gördüğünüz insanların çoğu da karakter oyuncusu. 500'e yakın filmde oynadım, aldığım para yediğim küfre yetmedi. Ama ben bir Yeşilçam askeriyim." diye konuştu.

COŞKUN GÖĞEN KİMDİR?

Coşkun Göğen 14 Haziran 1945, Samatya, İstanbul doğumludur. Ortaokul ikinci sınıfta eğitimini bırakmasının ardından berber çırağı olarak iş hayatına atıldı. Daha sonra dans ile ilgilendi. 17 yaşında bulunduğu dans grubu sayesinde Yeşilçam'a girdi. Tecavüzcü Coşkun rolleri ile ünlenmiştir. 1971-1997 yılları arasında evli kalmıştır. 3 kızı vardır. Antalyaspor taraftarı olarak takımın amigoluğunu yapmaktadır. Ayrıca Antalya'da bar işletmeciliği de yapmaktadır.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ