‘PONTUS RUM BROŞÜRLERİ DAĞITILIYOR’

“Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin sessiz ve tepkisiz kalmasından cesaret alan Yunan Hükümeti şimdi de Yunanistan’a gelen turistlere Sözde Pontus Rum Soykırımı Broşürü dağıtıyor. Anılan broşürler başta Atina’nın merkezinde bulunan Sintagma Meydanı olmak üzere Yunanistan’ın değişik bölgelerini ziyarete gelen turistlere dağıtılıyor. Broşürü almak istemeyenlere zorla veriliyor. Zorla broşür verilen turistler arasında Türk turistler de var.

Yunanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça olmak üzere toplam dört dilde basılan broşürün kapağında Sözde Pontus Rum Soykırımı olduğu iddia edilerek, “Türk rejimi suç işlemeye devam ediyor”, “Türk statükosu soykırımı tanımaya zorlanmalıdır”, “Yanlış dostluk politikasına hayır”, “Sessizliğe hayır” sloganları yazılmış.

Broşürün iç sayfalarında 1916-1923 yılları arasında 353 binden fazla Pontus Rum’un Türkler tarafından öldürüldüğü iddia edilerek Türk Milletine iftira atılıyor. Günümüzde de Türkiye’de yaşayan Rumların inançlarını gizlemek zorunda kaldığı ve Kripto Pontus Rumların zulüm yada ölümle karşı karşıya olduğu iddia ediliyor. “

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ