Güvenlik
12 Ekim 2017 ( 2565 görüntülenme )

ÜMİT YALIM AÇIKLADI... TAKAN YAZDI... ORTALIK TOZ DUMAN!..

TÜRK ADALARINDA YUNAN ASKERİ ÜSLERİ KURULDU


Ümit Yalım belgeleriyle açıkladı, Yeniçağ yazarı Ahmet Takan kamuoyuna duyurdu; Yunan işgali devam ediyor…

Şu anda Türk topraklarında kurulan Yunan askeri üs sayısı 13’e çıktı.

Yunan askeri üslerinde görevi Yunan askeri sayısı BEŞ BİN’i geçti.

Takan’ın bildirdiğine göre “Aydın Hurşit Adası'nda mevcut Yunan Kara Üssü'ne ilave olarak 7 Eylül 2017'de 1 Yunan Deniz Üssü” açıldı. 

Ayrıca Muğla Ardıççık Adası'nda 27 Eylül 2017'de 1 Yunan Kara Üssü ve 1 Yunan Deniz Üssü açıldı. Türkiye'de konuşlu Yunan Askeri Üslerinin sayısı 13'e çıktı. Yunan Askeri Üslerindeki işgalci Yunan askerlerinin sayısı 5 bini geçti. 

İşte Takan’ın açıklamaları:

“YUNAN'IN EN BÜYÜK ASKERİ ÜSSÜ TÜRK TOPRAKLARINDA”

“Peki bu ne demek?.. Yunanistan'ın en büyük askeri üssü Türkiye'de demek. Ayrıca Yunanistan işgal ettiği adalarımızdaki eski nesil silahları yeni nesil silahlarla değiştiriyor ve bu ağır silahları da açık bir şekilde teşhir ediyor. Eski Millî Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım büyük skandalı belgeleriyle ortaya çıkardı.” 

Ümit Yalım'ın Yeniçağ'a yaptığı açıklamaları şöyle;

“SOMALİ’DE KURULAN TÜRK ÜSSÜNDEN DAHA BÜYÜK YUNAN ÜSSÜ VAR”


"Somali Türk Üssü'ndeki askerlerimiz, 4 kilometrekarelik bir alanda görev yaparken sadece Aydın Hurşit Adası'nda konuşlu üslerdeki Yunan askerleri, 100 kilometrekarelik bir alanda görev yapıyor.
Somali'deki Türk Üssü'nde 200 Türk askeri görev yaparken Türkiye'deki Yunan Askeri Üslerinde 5 binden fazla işgalci Yunan askeri görev yapıyor. Yunanistan, işgal ettiği Türk adalarındaki üs sayısını artırırken bu faaliyetleri ile eş zamanlı olarak adalardaki asker ve ağır silahlarının sayısını da artırıyor.”

“İŞGALİN RESİMLERİNİ YAYIMLADILAR”

“Yunan ASDEN Adalar Yüksek Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos, 29 Ağustos 2017'de Aydın Hurşit Adası ve Aydın Eşek Adası'na, 05 Eylül 2017'de de Aydın Bulamaç Adası ve Muğla Kalolimnoz Adası'na giderek egemenlik, bayrak ve silah gösterisi yaptı.Aydın Hurşit Adası'na yerleştirilen uçaksavar silahları, Türkiye'ye yönelik tehdidin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor....”

“YUNAN TOPLAR TÜRKİYE’YE ÇEVRİLİ”

Hurşit Adası'ndaki eski nesil toplar değiştirilerek yerine 105 mm.lik Çekili Obüs bataryaları yerleştirilmiş. Silahların namlusu Aydın'a yönlendirilmiş....Adaya yerleştirilen zırhlı araçlar da dikkat çekiyor.... Aydın Eşek Adası'na yerleştirilen SAT Komandoları ile Türkiye'ye açık mesaj veriliyor. Yunan SAT Komandolarının, Türkiye'ye yönelik olarak yapılacak çıkarma harekâtı için görevlendirildiği açık bir şekilde görülüyor.

“İŞGAL HAZIRLIĞI VAR”

”Yunanistan'ın, adalardan sonra Anadolu topraklarını da işgal etmek için hazırlık yaptığı anlaşılıyor. Yunan Aydın Eşek Adası'na da 105 mm.lik Çekili Obüs Bataryaları ve 81 mm.lik Havan silahları mevzilendirilmiş durumda."...Aydın Bulamaç Adası ve Muğla Kalolimnoz Adası'nda da askeri yığınaklanma açık bir şekilde görülüyor.”

Kaynak: Ahmet TAKAN/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ