İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ' 11 Uygur ile ilgili bilgin yanlış ' twitte'ne karşılık verdi. Twitter’dan kapıştılar.

TWEET ÜSTÜNE TWEET

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ümit Özdağ '' 11 Uygur Türk'ünü Atatürk hava limanında bekletip Türkiye'ye sokmayan Süleyman Soylu 380 bin Suriyeli çocuğa vatandaşlık verelim diyor '' twitte'ni attı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da karşılık olarak ''Sadece ikametli 35.000 Özbek, 20.000 Uygur misafirimiz var. 11 Uygur ile ilgili bilgin yanlış'' cevabını verdi. Twitter'dan kapıştırlar.

NELER YAŞANDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’teki bütçe konuşmaları sırasında “Benim ülkemde 380 bin Suriyeli çocuk doğdu. Allah izin verse de Meclis de yardımcı olsa, keşke bu 380 bin çocuğu doğar doğmaz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapsak" ifadelerini kullandı.

Soylu’nun bu açıklamalarına İYİ Parti’den çok sert tepki geldi.Yeniçağ’a konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, “1 milyondan fazla Suriyeliye vatandaşlık verilmesinin ön çalışması yapılıyor” dedi.

“Bu yıla tenezzül edip Türkiye’nin birliğini, dirliğini bozma adımı atacak olanları Allah bildiği gibi yapsın” şeklinde konuşan Özdağ, Türkiye’deki Suriyelilerin sayısının 20 sene sonra 10 milyona dayanacağını söyledi. İşte Özdağ’ın Yeniçağ’a özel yaptığı o açıklamalar:

“TÜRK MİLLETİNİ ALIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Erdoğan ve AKP rejimi Suriyelileri, Türk milletinin istediğiyle vatandaşlık vermek istiyor. Türk milletini buna alıştırmaya çalışıyorlar. Süleyman Soylu da 16 Aralık da yapmış olduğu konuşmada Erdoğan’ın ve AKP rejiminin bu politikasını açığa vurdu. Çocukları kullanıp Türk milletinin duygularını istismar etmek istiyorlar.“

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ