1248 görüntülenme 23 Ekim 2018
TGB’liler, Andımız yasağının kalkmasının ardından bütün üniversitelerde ve il merkezlerinde düzenlediği “Andımız Türkiyedir” eylemleri kapsamında bugün Kırıkkale Üniversitesi’ndede öğrencilere andımız okuttu.

ÖĞRENCİLERE SALDIRI

Aydınlık’ta yer alan habere göre, Andımızın okunmasının ardından Kırıkale Üniversitesi B Kapısı girişinde, 29 Ekim’de Ankara’da düzenlenecek olan “Türkiye’ye Sahip Çık” yürüyüşünün bildirilerini dağıtan TGB’lilere, yaklaşık 40 kişilik ülkücü grup saldırı düzenledi.

Sayıca fazla olan ülkücü grup, üzerinde Türk Bayrağı ve Atatürk resmi olan bildirilerin dağıtılmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek, aralarında kadınların da olduğu TGB’li gençleri darp etti ve üzerlerindeki Atatürk baskılı önlükleri yırttı.

KEÇİÖREN KAYNAKLI

Başlarında üniversite sorumlulularından Kerim Yazıharman’ın da bulunduğu grubun ağırlıklı olarak Ankara’nın Keçiören ilçesinden geldiği öğrenildi.

Olayın ardından TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, sosyal mdeyadan açıklamalarda bulundu:

1- Bugün Kırıkkale Üniversitesi’nde Andımızı okuyan arkadaşlarımıza, Ülkü Ocakları mensubu, yaklaşık 40 kişilik bir grup saldırı düzenledi. Saldırıyı düzenleyenler, Kırıkkale Üniversitesi B Kapısı önünde, üzerinde Türk bayrağı ve Atatürk resimleri olan bildirilerin dağıtılmasını engellemeye çalıştı.

2- Hiçbir kuvvet, TGB’li vatansever gençlerin üniversitede faaliyet yürütmesine, Andımızı okumasına, Türkiye’ye Sahip Çık yürüyüşümüzün bildirisini dağıtmasına engel olamaz. Saldıran ülkücü grup, bu girişimleriyle, Türkiye ve Türk düşmanlarıyla yan yana gelmektedir!

3- Saldırıyı düzenleyenlerin, Ülkü Ocaklarındaki vatansever gençlerle, milliyetçilikle ve ülkücükle hiçbir ilgisi yoktur. Milliyetçilik maskesi takarak, Andımızı okuyan gençlere saldırmak, kimsenin haddine değildir!

4- Türkiye Cumhuriyeti ve onun üniversiteleri, pervasızca eşkıyalık yapılacak, organize saldırı planlanacak dağ başı değildir! Valiliği, Emniyet Müdürlüğünü ve Rektörlüğü bu sorumsuzluğa önlem anlamaya çağırıyoruz.

5- Bugüne kadar, ne bölücü terör örgütü yandaşları, ne FETÖ alçakları TGB ile baş edemedi. TGB ile uğraşan kuvvetler ortadadır! TGB’yi karşısına alan, Türkiye’nin vatanseverliğini karşısına alır! Saflaşma açıktır!

6- Herkes bilsin, TGB, Andımızı Türkiye’nin bütün üniversitelerinde en gür sesiyle okumaya devam edecek, ve Türk Gençliğini, vatanımızın birliği ve bütünlüğü mücadelesinde birleştirmeye devam edecektir.”

KIRIKKALE AKSİNE MEMUR SEN'E OTURAKLI PROTESTO'

Bolu Ülkü Ocakları üyesi bir grup, Memur-Sen binası önünde sendikayı protesto edip, 'Andımız'ı okudu. Bolu Ülkü Ocakları kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi'nde bulunan Memur-Sen Bolu İl Başkanlığı önünde bir araya geldi. Yaklaşık 100 kişilik grup bina önünde Danıştay'ın kararına karşı çıkan açıklamalar yapan Memur-Sen'i protesto etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül şöyle konuştu;

‘DANIŞTAY KARAR VERDİ, NOKTA’

"Danıştay 8. Dairesi'nin vermiş olduğu karara göre andımızın tekrar okutulması gündeme gelmiştir. Gündeme düşmesi ile beraber eteği tutuşanlar, Türklük düşmanları harekete geçmiş, yüce Türk yargısı eleştirilir ve hakaret edilir boyutlara gelmiştir. Amerikan uşakları ülkemizden adeta bir kuş gibi uçarken seyirci kalanlar, Türk milletinin hassasiyeti olan 'Andımız'a karşı adeta bir top yekün savaş açmışlardır.

 Liderimizin ve Genel Başkanımızın da dediği gibi Andımız'a FETÖ zihniyetli memleket düşmanları karşı çıkmaktadır." dedi.

Ülkücü grup daha sonra 'Andımız'ı okuyup, 'Ülkücü Yemini' ettikten sonra dağıldı.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ